Kluczowa okazała się druga próba
W drugiej próbie Maciej Lepiato uzyskał wysokość 2.03 metra. Ten wynik okazał się kluczowy i zapewnił zawodnikowi z Poznania medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Wygrał Kumar Praveen z Indii (2.08). Drugi był Derek Loccident (2.06), a ex aequo z Polakiem na najniższym stopniu podium stanie Giyazov z Uzbekistanu
Polecany artykuł:
Poznaniak to jeden z chorążych podczas tegorocznej imprezy
Polskę w trakcie tegorocznych igrzyska paralimpijskich reprezentuje 84 sportowców - 41 kobiet i 43 mężczyzn. Nasi reprezentanci startują w 15 dyscyplinach. Dziewięcioro z nich do startu potrzebuje wsparcia asystenta, pilota lub przewodnika. Poznaniak Maciej Lepiato jest jednym z chorążych naszego zespołu. To rekordzista świata, który z trzech poprzednich igrzysk wrócił z medalem, z czego dwukrotnie złotym. Oprócz niego tę honorową funkcję sprawuje dwukrotna wicemistrzyni paralimpijska, mistrzyni świata i Europy w pchnięciu kulą Lucyna Kornobys. Nasza reprezentantka podczas tegorocznej imprezy również zdobyła medal, na jej szyi zawisł srebrny krążek.
W jakich dyscyplinach rywalizują parasportowcy?
W programie igrzysk paralimpijskich w Paryżu znajdują się: futbol słabowidzących, badminton, bocce, łucznictwo, ujeżdżenie, podnoszenie ciężarów, goallball, judo, kajakarstwo, lekkoatletyka, kolarstwo, koszykówka na wózkach, szermierka na wózkach, rugby na wózkach, tenis na wózkach, wioślarstwo, pływanie, siatkówka na siedząco, strzelectwo, taekwondo, tenis stołowy oraz triathlon.
Biało-Czerwoni mają już w dorobku 19 medali. Sześć złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych. Rywalizacja potrwa do niedzieli.
Igrzyska Olimpijskie. Burza wokół zdjęć sportowców. Sprawdź!
Polecany artykuł: