Kamery wychwyciły, co robił Robert Lewandowski przed ostatnim rzutem karnym. Wojciech Szczęsny odpowiedział w swoim stylu

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Kamery wychwyciły, co robił Robert Lewandowski przed ostatnim rzutem karnym. Wojciech Szczęsny odpowiedział w swoim stylu

Sport

Kamery wychwyciły, co robił Robert Lewandowski przed ostatnim rzutem karnym. Wojciech Szczęsny odpowiedział w swoim stylu

2024-03-27 12:33

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra na EURO 2024. W sieci pojawiły się nagrania, jak serię rzutów karnych przeżywał Robert Lewandowski. Kapitan Polaków nie spoglądał nawet w stronę bramki, której bronił Wojciech Szczęsny. Dlaczego? W pomeczowych wywiadach odniósł się do tego wideo.

Robert Lewandowski nie spoglądał na bramkę. Emocje w trakcie meczu Walia - Polska

Za reprezentacją Polski trudny czas. Nasz zespół musiał przedzierać się przez dwustopniowe baraże, aby awansować na mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Niemczech. Biało-czerwoni najpierw pokonali Estonię (5:1), a w decydującym meczu zmierzyli się z Walią. Po 120 minutach gry był bezbramkowy remis i o wszystkim decydowała seria rzutów karnych.

Polacy wykonywali jedenastki bezbłędnie. Jako ostatni do rzutu karnego podszedł Daniel James. Kamery wychwyciły Roberta Lewandowskiego, który nawet nie spoglądał w stronę bramki.

Kapitan reprezentacji Polski został zapytany o emocje przed ostatnim rzutem karnym wykonywanym przez Walijczyków.

- Patrzyłem na wcześniejsze karne i mówię: dobra, teraz nie patrzę, bo może Wojtka deprymuje. A tak to może wtedy coś obroni - śmiał się w pomeczowym wywiadzie na antenie TVP Sport.

Do wszystkiego odniósł się także Szczęsny, który okazał się bohaterem, ponieważ obronił rzut karny i tym samym Polacy mogli się cieszyć z awansu na EURO 2024.

- On nigdy nie widzi, jak ja dobre rzeczy robię i dlatego myśli, że taki słaby jestem - skomentował żartobliwie polski bramkarz.

Kibice na meczu Polska - Estonia. Zdjęcia z trybun

Lewandowski zaskoczony pytaniem dziennikarza. Tego nie mógł się spodziewać