Kręcą film w Poznaniu! Zobacz, jak zmienił się most Jordana [GALERIA]

2020-09-20 11:07 es
Most Jordana jako plan filmowy
Autor: Ewa Stefanowicz, Radio Eska Na Moście Jordana kręcone są fragmenty filmu "Orlęta".

Na kilka dni Most Jordana stanie się planem filmowym. W stolicy Wielkopolski będzie kręcony fragment filmu Orlęta w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Ekipa postarza więc okolice mostu, tak by przypominały początek II Wojny Światowej. Zobaczcie, jaką metamorfozę przeszedł Most Jordana.

Poznań stał się planem filmowym. Przez kilka dnia na moście Jordana kręcone będą Orlęta. Pełnometrażowy film historyczny będzie opowiadał o przyjaźni 3 uczniów i harcerzy Leosia, Tadka i Eweliny. Ich beztroskie dzieciństwo zostaje przerwane przez wojenny koszmar.

Most Jordana cofnął się w czasie

Akcja filmu Orlęta to początek II Wojny Światowej, zatem rok 1939. Okolica mostu Jordana doskonale nadawała się na plan filmowy. Nie jeżdżą tamtędy samochody ani tramwaje. A to znaczy, że jego zamknięcie nie będzie bardzo uciążliwe dla poznaniaków.

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sam most przeszedł już metamorfozę. Kłódki zostały przysłonięte przez "betonowe" dekoracje, a na drodze ułożono worki z piaskiem. Stanęła także budka strażnika. Uwagę najbardziej przyciąga kilkupiętrowa kamienica, która wyrosła przy zejściu z mostu po stronie Katedry.

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda Most Jordana w filmowej charakteryzacji.