Pomidory

i

Autor: Getty Images

Porady

Kupujesz pomidory? Musisz wiedzieć dlaczego lepiej wybierać te z naklejkami

2023-12-12 10:49

Pomidory to jedne z najbardziej popularnych warzyw. Doskonale wpasowują się jako baza do zup, sosów i makaronów. Gastronomia je uwielbia i często bywają niezastąpione! Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto kupować pomidory z naklejkami.

Kto z nas nie lubi pomidorów? Zdecydowana większość je uwielbia, zwłaszcza w letnim okresie, kiedy warzywa te są aromatyczne, czerwone i soczyste. Jednak dlaczego warto kupować pomidory z naklejkami? W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Co zrobić, by pomidory dłużej zachowały swoją świeżość?

Przechowywanie pomidorów nie jest problematyczne. Uważa się, że trzymanie ich w lodówce negatywnie wpływa na smak tych warzyw, a to nieprawda. Ważne żeby do lodówki chować tylko te pomidory, które są już bardzo dojrzałe. Dzięki temu niska temperatura zatrzyma proces dojrzewania - pomidor będzie dłużej zdatny do spożycia. A co z niedojrzałymi? W tym przypadku należy poczekać, aż dojrzeją w temperaturze pokojowej, zmienią barwę, a potem można śmiało umieszczać je w lodówce. 

Po co kupować pomidory z naklejkami?

Po pierwsze pomidory najlepiej kupować z szypułkami, a nawet całymi gałązkami. To pozwala na zachowanie świeżości warzywa. Jednak nie zawsze w marketach czy warzywniakach są pomidory z szypułkami. Co wtedy?

W takiej sytuacji najlepiej wybierać pomidory z naklejkami.  Wcale nie chodzi tu o szczególne właściwości tych naklejek, ale o ich użyteczność. Po kupnie, wystarczy przekleić je w miejsce, gdzie wcześniej była szypułka. To bardzo ważne, ponieważ ten trik sprawi, że warzywa będą dojrzewać o wiele dłużej, dzięki temu zachowają świeżość i nie będą narażone na pleśń.

Jednak pamiętaj, jeżeli masz do wyboru pomidory z gałązkami lub szypułkami, to w pierwszej kolejności wybieraj właśnie takie. Z kolei trik z naklejką, traktuj jako alternatywę, gdy nie ma innych pomidorów w sklepie.

Domowe suszone pomidory - przepis z Focaccia Ristorante