Lech Poznań zwycięski na wyjeździe. Kolejorz pokonał Zagłębie

2024-08-17 22:40

W spotkaniu 5. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 1:0 Zagłębie Lubin. Do składu Kolejorz powrócił kapitan Mikael Ishak, Na ławce rezerwowych mecz rozpoczął pozyskany ze Spezii Calcio przed kilkoma dniami Filip Jagiełło. Dla zespołu ze Stolicy Wielkopolski to trzecie spotkanie z rzędu bez porażki w lidze.

Lech zwycięski po bramce z początku meczu. Pierwsza asysta Gholizadeha!

Lech posiadał optyczną przewagę od pierwszych minut, sprowadzała się ona jednak głównie do dłuższego utrzymywania się przy piłce. Wszystko zmieniło się w 19 minucie spotkania kiedy po asyście Aliego Gholizadeha piłkę do siatki skierował Afonso Sousa. Portugalczyk huknął bez przyjmowania i było 1:0. Lech nie forsował tempa i nadal cierpliwie szukał swojej kolejnej szansy na gola. Okazję na trafienie do siatki miał tuż przed przerwą Mikael Ishak, ale nie trafił w piłkę.

Po przerwie Lech utrzymał prowadzenie. 3 punkty jadą do Poznania

Po przerwie spotkanie się zdecydowanie ożywiło. Zagłębie najmocniej zagroziło Lechowi kiedy Bartłomiej Kłudka zagrał z własnego pola karnego do Mateusza Wdowiaka, który miał sytuacje sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Skrzydłowy Zagłębia pogubił się jednak przy prowadzeniu piłki, dał się dogonić jednemu z rywali i na koniec posłał piłkę w trybuny. Lech też szukał gola, ale takich okazji nie miał. Aktywny był Ishak, który raz został zablokowany w polu karnym, raz ładnie uderzył z dystansu i to było na tyle.

Lech awansował na pierwsze miejsce w tabeli

Kolejorz odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, które pozwoliło awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Oczywiście może się to zmienić po niedzielnych spotkaniach.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (0:1)

Składy:

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Mateusz Grzybek (60. Bartłomiej Kłudka), Igor Orlikowski, Aleks Ławniczak, Luis Mata – Patryk Kusztal (69. Bartosz Kopacz), Tomasz Makowski, Adam Radwański, Marek Mróz (81. Arkadiusz Woźniak), Mateusz Wdowiak (69. Kajetan Szmyt) - Dawid Kurminowski (46. Vaclav Sejk).

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Alex Douglas, Antonio Milic (46. Maksymilian Pingot), Michał Gurgul - Ali Gholizadeh (65. Dino Hotic), Radosław Murawski, Afonso Sousa, Antoni Kozubal (65. Filip Jagiełło), Adriel Ba Loua (46. Daniel Hakans) - Mikael Ishak (85. Bryan Fiabema).

Lech Poznań wygrał z Zagłębiem Lubin. Zobacz zdjęcia z meczu!

Tęsknisz za Ekstraklasą? Te kluby kiedyś walczyły o mistrzostwo, ale już NIE ISTNIEJĄ [QUIZ]

Dwukrotny (1998 i 1999) zdobywca Pucharu Polski, klub związany z Ryszardem F. ps. "Fryzjer" to: