Liquidy do papierosów droższe o kilkaset procent! Wchodzi akcyza na e-papierosy!

2020-06-29 14:03 DR
e-papierosy / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay e-papierosy / zdjęcie ilustracyjne

Osoby korzystające z e-papierosów zapłacą więcej za liquidy do tych urządzeń. Wszystko przez akcyzę na te produkty, które wprowadził rząd. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Nowy podatek znacząco podniesie ceny w sklepach. Chodzi o wszystkie produkty, które wykorzystywane są do e-papierosów, czyli liquidy czy płyny do ich produkcji. Właściciele sklepów nie mają wątpliwości, że znacząco wpłynie to na ceny. Jak te mogą się zmienić? Palacze e-papierosów powinni przygotować się na podwyżki rzędu nawet 100%. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Wychodzi więc na to, że za buteleczkę liquidu palacze od 1 lipca zapłacą nie 5, a 10 złotych. Dotyczy to zarówno płynów z nikotyną jak i tych bez nikotyny. Podwyżki czekają więc wszystkich. Dosłownie. Nawet tych, którzy liquidy do e-papierosów produkują sami…

Bo to spora grupa klientów. Do tej pory produkując taki płyn samemu można było sporo zaoszczędzić. Teraz nie będzie miało to najmniejszego sensu, gdyż ceny produktów do produkcji liquidów mogą wzrosnąć nawet o 800%. Dziś baza do takiej domowej produkcji płynu kosztuje za 100 ml około 9 zł. Z akcyzą ta cena wzrośnie do co najmniej 75 zł. Zdrożeje baza do płynów, ale też aromaty. Teraz 10 ml kosztuje ok. 10 zł, z akcyzą będzie to ok. 17 zł.

>> 10 najlepszych atrakcji Poznania. Te miejsca trzeba zobaczyć! [WAKACJE 2020]

Poniżej kilka przykładowych produktów, których ceny mogą znacząco wzrosnąć.

  • BAZA OPTYMALNA 10 ML - z 3,90 zł do 10,67 zł
  • LIQUID BM 10 ML - z 4,90 zł do 11,67 zł
  • PREMIX MOMO 50 ML - z 29,90 zł do 63,75 zł
  • GLIKOL 1 LITR - z 19,90 zł do 696,90 zł

Dane pochodzą od właściciela jednego ze sklepów z e-papierosami.

Podwyżki podyktowane są troską o zdrowie Polaków. Zmian chciał między innymi minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Członkowie Stowarzyszenia Vaping Association Polska spodziewają się natomiast, że palacze e-papierosów nie zerwą z nałogiem, wręcz przeciwnie, mogą wrócić do normalnych papierosów lub będą kupować produkty nikotynowe w szarej strefie.

AKTUALIZACJA:

Akcyza miała wejść w życie 1 lipca. Jednak w projekcie, który zamieszczony został na stronie Rządowego Centrum Legislacji napisano, że podatek akcyzowy nie będzie pobierany od 1 lipca 2020 r. do dnia 30 września 2020 r. 

Wydanie projektowanego rozporządzenia związane jest z panującą obecnie pandemią COVID19. Występująca sytuacja kryzysowa wywołana rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 spowodowała liczne ograniczenia dla podmiotów dotyczące m.in. możliwości założenia składu podatkowego

czytamy w uzasadnieniu projektu. 

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.