Janek z Poznania walczy z chorobą

i

Autor: siepomaga.pl

Zbiórka

Ma tylko 14 lat, a musi walczyć z nowotworem mózgu. Janek z Poznania ma dwa tygodnie, by zebrać pieniądze na operację

2024-05-17 9:17

Kilka lat temu zdiagnozowano u Janka niewielką zmianę w głowie, w okolicach móżdżka – wtedy był to bardzo mały i łagodny guz, niestwarzający żadnego zagrożenia. Niestety wszystko się zmieniło... Chłopiec potrzebuje szybkiej pomocy.

- Dziś wiemy już, że to nowotwór, który jest już bardzo niebezpieczny... Janek powinien, jak najszybciej przejść operację neurochirurgiczną, która szybko wykonana daje największe szanse na wyzdrowienie - napisali rodzice chłopca, Jadwiga i Wojtek.

Janek zawsze uśmiechnięty, pełen życia nastolatek i zapalony fan motoryzacji - dzisiaj walczy ze śmiertelną chorobą

Doktor Libionka, który opiekuje się Jankiem może podjąć się resekcji guza już na początku czerwca. Na ten moment jedyną przeszkodą do tego są pieniądze. Operacja to koszt około 200 tys. złotych! Obecnie udało się zebrać 165 516 zł (77,79%). Do kompletnej sumy jeszcze trochę brakuje.

- W przypadku Janka liczy się każdy dzień, dlatego nie czekając ani chwil zwracamy się do Was o wsparcie! Nikt z nas nie spodziewał się, że los tak dotkliwie nas potraktuje... Nie byliśmy na to gotowi. Sami nie będziemy w stanie zgromadzić także dużej sumy, dlatego z całego serca już teraz prosimy Was o pomoc! - apelują rodzice Janka. - Będziemy Wam ogromnie wdzięczni za każdą cegiełkę dobroci! - dodali.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Autokar na zakopiance stanął w płomieniach. Na pomoc ruszył policjant z gaśnicą