Majówka 2024

Majówka trochę tańsza niż rok temu. TOP 10 kierunków na urlop majowy 2024. Gdzie się wybrać?

2024-05-24 17:08

Dokąd warto jechać w majówkę 2024? Portal Nocowanie.pl opublikował najnowsze dane dotyczące tegorocznych wyjazdów. Dzięki temu poznaliśmy najpopularniejsze kierunki podróży Polaków, a także dowiedzieliśmy się ile kosztują noclegi. Szczegóły w artykule.

Majówka 2024. Gdzie warto jechać?

- Rezerwacje idą świetnie i na Wielkanoc, i na majówkę. Wyraźnie widać, że Polacy postanowili trochę przyoszczędzić na feriach i odłożyli wyjazdy na później. Od kolegów wiem, że podczas tegorocznej majówki pełno będzie nie tylko w górach, np. poznaniacy ciągną na Kaszuby, a wrocławianie i opolanie w Góry Opawskie na granicy polsko-czeskiej. Do tej pory nie był to oczywisty kierunek - mówi, cytowany przez "Rzeczpospolitą", Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Turystycznej.

Góry czy Mazury? TOP 10 kierunków na urlop majowy 2024

Średnia długość rezerwacji dokonanych już w serwisie Nocowanie.pl wynosi 3,46 doby. I choć to więcej niż w zeszłym roku, kiedy średni czas pobytu wynosił 2,61, to wciąż pokazuje, że utrzymuje się trend krótkich, a częstszych wyjazdów – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert platformy rezerwacyjnej Nocowanie.pl, cytuje "Rz".

Według danych z portalu, w Zakopanem płacimy teraz średnio 130 zł za jedną osobę za noc, w Karpaczu - 110 zł. Jednak to nie wszystkie miejscowości, które uwielbiają Polacy. 

Dokąd Polacy wyjeżdżają w kraju? Szczegóły znajdziecie w naszej galerii.

Majówka w Myślęcinku