Marcin W. usłyszy w piątek zarzuty? 24-latek został doprowadzony do prokuratury w Poznaniu

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Marcin W. usłyszy w piątek zarzuty? 24-latek został doprowadzony do prokuratury w Poznaniu

Na sygnale

Marcin W. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa! 24-latek przyznał się do winy! [AKTUALIZACJA]

2023-03-31 11:04

Marcin W. podejrzany jest o zabójstwo dwóch osób na terenie gminy Międzychód w Wielkopolsce. 24-latek został już doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Na razie jednak nie wiadomo, co było motywem tej strasznej zbrodni.

Podwójne morderstwo w gminie Międzychód

Makabryczne sceny w gminie Międzychód rozegrały się w środę (29 marca). W miejscowości Muchocin znaleziono zwłoki 22-letniego Patryka G., a w Międzychodzie 45-letniej Iwony M. Policjanci przez ponad dobę szukali 24-letniego Marcina W., który ostatecznie sam zgłosił się na komendę w czwartkowy wieczór.

Marcin W. został przesłuchany i usłyszał zarzuty

Mężczyzna w piątek (31 marca) został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w piątek, że podejrzany o podwójne zabójstwo został przesłuchany. Prokurator złożył w sądzie wniosek o trzymiesięczny areszt dla Marcina W. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

- Mogę podać, że podczas przesłuchania mężczyzna nie okazywał żadnych emocji. Był całkowicie obojętny, zdystansowany. Potwierdził, że leczył się psychiatrycznie. Potwierdził też, że zażywał narkotyki – powiedział prok. Wawrzyniak.

Areszt dla Marcina W.

Sąd w Poznaniu aresztował w piątek Marcina W. podejrzanego o zabicie dwóch osób w powiecie międzychodzkim. Rzecznik prokuratury prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w piątek, że decyzją sądu areszt wykonywany będzie w systemie oddziału psychiatrycznego.

Podwójne morderstwo. Sekcja zwłok ofiar

Rzecznik podał, że przeprowadzona została sekcja zwłok obu ofiar. - Biegli stwierdzili na ciele pokrzywdzonych mnogie obrażenia różnych części ciała: szyi, klatki piersiowej, rąk. Te obrażenia, zwłaszcza zadane w okolicy szyi spowodowały śmierć pokrzywdzonych – powiedział.

Według dotychczasowych ustaleń mężczyzna otrzymał 45 ciosów zadanych najpewniej nożem. Kobieta zmarła po otrzymaniu 10 ciosów nożem. Śledczy nie mają na razie narzędzia zbrodni.

Prokurator podał też, że zdaniem śledczych Marcin W. może mieć zaburzoną poczytalność. - On wcześniej przebywał w zakładzie psychiatrycznym, wiązało się to z wcześniejszą sprawą, którą prowadziła prokuratura w Szamotułach. Sprawa dotyczyła zdarzeń z 2019 roku: nękania, naruszenia miru domowego, również znieważenia funkcjonariuszy policji. Ten mężczyzna został umieszczony w zakładzie psychiatrycznym tytułem środka zabezpieczającego. W marcu ub. roku został zwolniony przez sąd. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zabezpieczające – to są istotne podstawy, żeby stwierdzić, że jego poczytalność jest zaburzona – powiedział.

Motywy zabójstw w gminie Międzychód

Rzecznik ujawnił, że z informacji uzyskanych od bliskich Marcina W. wynika, że mężczyzna po kilku miesiącach od wyjścia z zakładu psychiatrycznego przestał zażywać leki. Dodał, że prokuratura czeka na dodatkowe informacje na temat okoliczności pobytu Marcina W. w zakładzie psychiatrycznym oraz jego zwolnienia przez sąd.

Według śledczych Marcin W. znał swoje ofiary. - Badamy motywy, jakim kierował się Marcin W. Przyjmujemy, że mogło chodzić o jakąś domniemaną, urojoną miłość. Pokrzywdzony mężczyzna jest bratem kobiety, która w przeszłości była nękana przez Marcina W. – powiedział.

"Gazeta Wyborcza" napisała w czwartek, że motywem zbrodni mogła być zemsta związana ze sprawą uporczywego nękania i naruszenia miru domowego. W sprawie występowało czworo pokrzywdzonych, w tym siostra zamordowanego mężczyzny oraz syn zamordowanej kobiety.

Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka