Sklep Hobby Lobby

i

Autor: DangApricot - Wikipedia Sklep Hobby Lobby w Ohio w USA

Biznes

Miliarder odda swój cały majątek. Wybrał Boga, chce być jego zarządcą

David Green założyciel i CEO sklepów rzemieślniczych i artystycznych Hobby Lobby postanowił zmienić wizerunek firmy. Miliarder zarządził, by jego przedsiębiorstwo finansowało chrześcijaństwo i duszpasterstwo. Green jak mówi wybrał Boga, a chce porzucić bogactwo. W tym celu powołał fundusz powierniczy.

Miliarder porzuca bogactwo dla Boga

David Green założyciel i CEO sieci sklepów Hobby Lobby udzielił wywiadu dla Fox Business, w którym opowiedział, o swojej przemianie i decyzji, by założyć specjalny fundusz powierniczy, dzięki któremu zyski wypracowane przez jego firmę będą przekazywane na chrześcijaństwo i posługę duszpasterską.

"Bogactwo może być przekleństwem"?

Bogactwo może być przekleństwem. Wszyscy dobrze sobie radzimy, pracując w firmie i otrzymując wynagrodzenie za to, co robimy. Postrzegamy więc siebie jako zarządców zysków, które wypracowujemy - powiedział w wywiadzie dla Fox Business David Green. - Być może największym wyzwaniem jest zadanie pytania, czy jesteś właścicielem, czy zarządcą – zarządcą tego, co zostało ci powierzone - dodał.

Kim jest David Green, właściciel firmy Hobby Lobby?

David Green to 81-letni biznesmen, miliarder urodzony w stanie Kansas w USA. W 1972 roku założył sklep z rękodziełem i sztuką pod nazwą Hobby Lobby. Do 2022 roku powstało prawie 1000 sklepów pod tą marką. Sprzedaż we wszystkich sklepach wyniosła w 2022 roku 8 miliardów dolarów.