Wielkopolska

Najkrótsze nazwy miejscowości w Wielkopolsce. Zdziwisz się, ile mają liter!

2024-06-07 14:34

Niektóre nazwy miejscowości ciężko zapamiętać. Są one złożone, trudne i długie. Jednak są i takie nazwy które bardzo łatwo zapamiętać. Dziś przyjrzymy się miejscowościom w Wielkopolsce, które mają najkrótszą nazwę! Składa się ona zaledwie z trzech znaków. Jesteście ciekawi o jakich miejscowościach mowa? Zobaczcie w naszej galerii!

Oto najkrótsze nazwy wielkopolskich miejscowości!

Na naszych stronach przedstawialiśmy już wam wiele interesujących faktów o Wielkopolsce. Pisaliśmy o najbogatszych gminach, przyglądaliśmy się najmniejszym miejscowością w województwie, oraz pisaliśmy o miejscowości która ma najdłuższą nazwę! Dziś przyszedł czas na miejscowości które mają najkrótszą nazwę! Zapraszamy do naszej galerii! Te miejscowości na pewno zapamiętasz!

W Polsce najkrótszą nazwą miejscowości jest Oś położona w województwie opolskim, w powiecie kluczborskim, w gminie Lasowice Wielkie. Z kolei w województwie Wielkopolskim mamy bardzo dużo miejscowości, które mają w swojej nazwie cztery lub pięć literek. Są jednak takie miejsca, które tych liter mają trzy. Jesteście ciekawi o jakich mowa? Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii!