Przyroda

Najpiękniejsze parki w Poznaniu. Propozycje na letni spacer. Zobacz, gdzie warto pójść w upalny dzień [ZDJĘCIA]

Poznań może pochwalić się wieloma zielonymi zakątkami. Z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się najcieplejsza pora roku, postanowiliśmy zaprezentować Wam najpiękniejsze parki w stolicy Wielkopolski. Warto wybrać się tam na spacer. Sprawdź nasza galerię.

Gdzie jest zielono w Poznaniu? Chociażby od strony Kiekrza czy Warty już widać zielone przestrzenie. Dlatego mieszkańcy stolicy Wielkopolski nie muszą wyjeżdżać z miasta, by odpocząć na łonie natury. Wystarczy wsiąść na rower lub pójść na spacer, by odwiedzić najbardziej zielone zakątki Poznania. Szczegóły w artykule.

Najpiękniejsze parki w Poznaniu. Tutaj przyroda tętni życiem

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Cytadeli! Jest to największy park miejski (ok. 100 ha) w Poznaniu. Co, oprócz wielkości, wyróżnia tę przestrzeń?

Oprócz spaceru można udać się tam do muzeum, a także podziwiać sztukę w leśnej przestrzeni. Wszystko za sprawą znajdującego się na terenie parku - Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii „Poznań”. Dodatkowo w południowo-zachodniej części, można zobaczyć cmentarze żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej. Kolejnym kulturalnym akcentem w parku są rzeźby Magdaleny Abakanowicz, światowej sławy polskiej rzeźbiarki. 

Jednak to to tylko jedno miejsce z naszego zestawienia. Sprawdźcie nasze propozycje parków, jako doskonały pomysł na spacer i piękne fotografie!

Restauracje na kółkach zaparkowały na Wyspie Młyńskiej