Trasy rowerowe

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Wielkopolsce polecane w sezonie letnim. Sprawdź naszą listę!

2024-06-21 13:39

Pogoda sprzyja rowerzystom, nie dziwi więc fakt, że każdego dnia coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywności. Z kolei, gdy nadchodzi weekend lub czas urlopu, najlepiej wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową. Sprawdź, jakie trasy polecamy.

Gdy nadchodzi wiosna i lato, uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie ma co ukrywać, najlepiej wypoczywamy, podczas aktywności. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się ścieżkom rowerowym w naszym województwie i wybrać te najciekawsze. Niektóre z nich to prawdziwe wyzwanie, ale warto podjąć próbę i przejechać chociaż odcinek. 

Najpiękniejsze ścieżki rowerowe w Wielkopolsce

Warto wsiąść na rower w tym sezonie. Jedną z naszych propozycji tras rowerowych jest "pierścień rowerowy dookoła Poznania". 

Jest to najpopularniejsza trasa wchodząca w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Nie bez przyczyny ścieżka ma taką nazwę. Wszystko dlatego, że trasa jest w kształcie koła. Osoby szukające pomysłu na krótszą wycieczkę, mogą przejechać tylko pewien odcinek trasy. Tym samym, bez trudu można zaplanować co najmniej kilkanaście różnych tras kończących się w Poznaniu. Brzmi ciekawie, prawda? Więcej propozycji znajdziecie w naszym zestawieniu.

Najciekawsze trasy rowerowe w Wielkopolsce

14. Rowerowy Puchar Niepodległości w Lesznie