Doznałaś lub doznałeś przemocy domowej? O tym, jak można uzyskać pomoc oraz jakie zachowania są absolutnie niedopuszczalne, dowiesz się dzięki kampanii społecznej „Nie czekaj na pas”.
Hasło kampanii bezpośrednio nawiązuje do zagrania w kartach tzw. pasowania, czyli odstąpienia od gry. Osoba stosująca przemoc nie poddaje się i nie potrafi spasować, nawet jeśli to obiecuje. Zazwyczaj jest to manipulacja, aby otrzymać kolejną szansę, która nie zostanie wykorzystana
mówi Joanna Olszewska z Gabinetu Prezydenta Poznania. I dodaje, że w przypadku doświadczania przemocy domowej, należy niezwłocznie zgłosić się do miejskiego Punktu Interwencji Kryzysowej, który znajduje się przy ulicy Niedziałkowskiego 30. Ulotki oraz plakaty dotyczące kampanii znajdują się w tramwajach i autobusach, są one potrzebne, szczególnie teraz.
Z naszych informacji wynika, że nie ma znaczącego wzrostu zgłoszeń przemocy domowej w Poznaniu. Jednak z ogólnoświatowych opinii ekspertów, także polskich, wynika, że w czasie izolacji domowej, zagrożenie przemocą domową znacznie rośnie. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kampanii teraz.
Więcej informacji na stronie poznan.pl/przemoc