mieszkanie

i

Autor: Pixabay

Porady

Nie masz klimatyzacji w mieszkaniu? Jak radzić sobie z upałami?

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na klimatyzację w mieszkaniu, nie zawsze też jest możliwy taki montaż. Co więc zrobić w czasie takich upałów, z jakimi mamy tego lata do czynienia? Czy są jakieś domowe sposoby na to, by ochłodzić mieszkanie? Owszem! I są one tanie i proste. Więcej w poniższym artykule!

Czy zawsze można zamontować klimatyzator w mieszkaniu?

Nie zawsze jest możliwy montaż klimatyzacji. Pierwszy powód to taki, że wynajmujemy mieszkanie, więc nie możemy w ten sposób ingerować w budynek. Druga kwestia, to także finanse, gdyż takie klimatyzatory kosztują niemałe pieniądze.

Jak radzić sobie z upałami w mieszkaniu bez klimatyzatora?

Jest kilka sposobów na to, by radzić sobie z upałami domowymi sposobami. Jednym z nich jest użycie koców termicznych, które za 5 złotych możemy kupić w aptece. Podobnie możemy użyć specjalnych płacht używanych na szyby naszego samochodu. Dzięki nim odbijemy światło słoneczne, co zapobiegnie nagrzewaniu się szyb w oknach.

Inne sposoby na schłodzenie mieszkania

Innym skutecznym sposobem, jest użycie domowego wiatraka, wody, soli, metalowej miski, oraz pojemnika na kostki lodu. Wlewamy wodę do pojemnika, dosypujemy odrobinę soli. Wkładamy następnie ten roztwór do zamrażarki. Po zamrożeniu wkładamy je do metalowej miski, a nią ustawiamy przed włączonym wiatrakiem. Pamiętajmy też, by nie otwierać okien, gdyż wpuścimy to upalne powietrze do naszych pomieszczeń.

Zobaczcie, gdzie można spędzić takie upalne dni w Poznaniu!

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?