Pyrkon 2023. Tak bawili się uczestnicy festiwalu fantastyki w Poznaniu. Zobaczcie najlepsze stroje i stoiska!

i

Autor: Szymon Starnawski Zdjęcie poglądowe z festiwalu fantastyki w Poznaniu 2023

Wydarzenia

Od piątku PYRKON! Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

2024-06-13 13:13

Festiwal PYRKON to jedno z największych wydarzeń jakie każdego roku odbywa się w Poznaniu. Nie inaczej będzie od 14 do 16 czerwca na MTP. Wrażeń nie zabraknie. Jakie ciekawe atrakcje czekają na wszystkich przybyłych w tym roku?

PYRKON ogólnopolski festiwal, którego tematyka krąży wokół szeroko pojętej fantastyki, odbywający się co roku w Poznaniu. Jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z największych w Europie. W tym festiwal odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Jak zwykle nie zabraknie specjalnych atrakcji. Co w tym roku m.in. przygotowali organizatorzy?

Oto wybrane wydarzenia tegorocznego festiwalu. Będzie się działo!

Jak zwykle nie zabraknie gości specjalnych! Tych będzie naprawdę wielu! Wśród gości specjalnych znajdą się znani twórcy i aktorzy, m.in;

  • Miranda Otto, znana z roli Eowiny w "Władcy Pierścieni" oraz ciotki Zeldy z serialu “Chilling Adventures of Sabrina"Lucy Martin i Clive Standen z “Wikingów",
  • Bruce Boxleitner i  Claudia Christian z “Babilon 5",
  • Kevin McNally z “Piratów z Karaibów"
  • Michał Sikorski, znany z roli Ojca Jakuba w serialu “1670". 

Strefa Fanów Star Wars, która wraca na festiwal po kilku latach nieobecności. Odwiedzi ją wielu ciekawych gości, związanych zawodowo lub pasją ze światem Gwiezdnych Wojen.Wśród nich pojawi się Joonas Suotamo, czyli fiński aktor i koszykarz znany fanom Gwiezdnych Wojen z roli Chewbakki w filmach: Ostatni Jedi, Skywalker Odrodzenie oraz Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Spotkania z aktorem poprowadzi znana w fandomie Magda Cathia Kozłowska. Kolejny gość – Jarosław Domin – udzielał głosu setkom postaci, w tym Obi-Wanowi Kenobiemu.

Ze Studiem MegaSpaceFighter Pyrkonowicze będą mieli okazję zbudować własną animacje poklatkową z wykorzystaniem klocków LEGO. Prelegenci wygłoszą również tematyczne prelekcje oraz zdradzą tajniki pracy w reklamie!

Stwórz sobie komiks- 15.06.24, godz. 17 (Strefa Warsztatowa, fioletowa) Warsztat będzie opierał się na technice plastycznej frottage, który polega na odbijaniu przedmiotów na papierze. Uczestnicy mają do dyspozycji cienkie i grube kartony, kartony gładkie oraz fakturalne, proszek do frottage, gąbeczki, ołówki, nożyczki, linijki oraz inne akcesoria do rysowania. Kolejnym krokiem jest rozrysowanie klatek i fabuły na grubym kartonie oraz wycięcie ich.

Na uczestników czekają również koncerty, w tym unikalny występ Orkiestry Miasta Poznania, oraz Maskarada - prestiżowy konkurs cosplay.

INFORMACJE O WSZYSTKICH ATRAKCJACH - TUTAJ!

Jak wyglądał festiwal w latach ubiegłych? Zobaczcie w naszej galerii!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!