Autor: PZHT Olimpijczyk z Poznania wygrał światową loterię. Teraz pojedzie na mistrzostwa świata

2023-01-17 8:33

Hokej na trawie to dyscyplina sportu mocno utożsamiana z Poznaniem. Krzysztof Głodowski to były reprezentant Polski i olimpijczyk z Moskwy, który ostatnio wygrał światową loterię. Teraz będzie mógł pojechać na wielkie mistrzostwa.

W grudniu 2022 roku FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie) ogłosiła loterię. W ciągu dwóch tygodni do udziału zgłosiło się ponad sieden tysięcy fanów tej dyscypliny. Główną nagrodą były dwa podwójne bilety VIP na mistrzostwa świata w indyjskiej Odishy. Wśród szczęśliwców był Krzysztof Głodowski z Poznania.

Głodowski to były bramkarz reprezentacji Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku oraz mistrzostw świata w 1978 roku w Buenos Aires. Przez wiele lat grał w Lechu Poznań, z którym zdobył 7 tytułów mistrza kraju. Był też selekcjonerem reprezentacji Polski.

Głodowski wybiera się do Odishy ze swoją żoną. W minionym tygodniu państwo Głodowscy odwiedzili naszą Federację i odebrali wejściówki VIP. - Całe życie grałem w hokeja i przez kilka lat byłem bramkarzem Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce, oraz na Mistrzostwach Świata w Buenos Aires w 1978 roku. W 1991 roku byłem w Indiach na meczu Indiry Gandhi Turniej o Złoty Puchar jako trener reprezentacji Polski. Cieszę się, że znowu będę mógł tam pojechać - powiedział w rozmowie z FIH Krzysztof Głodowski.

Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Na ten dzień zaplanowany jest też finał MŚ.

Na zwycięzców loterii czeka w Odishy wiele atrakcji. Nagrodą są bowiem nie tylko bilety VIP na mecze mistrzostw świata, ale także bogaty program turystyczny, dzięki któremu będzie możliwość poznania bogatej kultury i najciekawszych miejsc w stanie Odisha.