Znamy już szczegóły wyczekiwanej od lat karty miejskiej. Jej oficjalna nazwa to Osobista Karta Poznańska. System benefitów ma nagradzać osoby, które rozliczają podatki w Poznaniu. Urzędnicy obliczyli, że na co dzień w stolicy Wielkopolski mieszka około 100 tysięcy osób, których pieniądze trafiają do innych miast. Przy założeniu, że zaledwie 70% z nich to osoby pełnoletnie, to z budżetu Poznania ucieka blisko 200 milionów.
Osobista Karta Poznańska ma zachęcić do rozliczania podatków właśnie w Poznaniu osoby, które tu mieszkają. Benefity podzielono na różne kategorie.
Osobista Karta Poznańska - szczegóły
Osobista Karta Poznańska to szereg zniżek, ulg oraz udogodnień, na które mogą liczyć osoby rozliczające podatki w Poznaniu. Przywileje podzielono na 8 kategorii:
Kultura, sztuka, rozrywka – w tej grupie znajdą się zniżki na bilety na wydarzenia kulturalne w Poznaniu, bilety do kin studyjnych, wejściówki do muzeów, bilety na eventy i wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Sport i rekreacja – tu znajdą się oferty partnerów oferujących wszelkie formy aktywności fizycznej, np. pływalnie, lodowiska, kluby fitness, siłownie, kręgielnie, zajęcia jogi, ścianki wspinaczkowe.
Gastronomia – w tym obszarze zaproszone do współpracy są restauracje, kawiarnie, pijalnie kawy/czekolady.
Zdrowie - to szczególnie istotna grupa dla seniorów, którzy znajdą tu zniżki na wizyty czy zabiegi w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w salonach optycznych czy gabinetach stomatologicznych.
Uroda – to dział, w którym zniżki mogą zaoferować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie, salony SPA czy solaria.
Towary i usługi – w tym obszarze do współpracy zaproszone zostaną lokalne sklepy stacjonarne i sklepy online. W tej grupie znajdą się także zniżki na wybrane usługi oferowane przez lokalne podmioty - np. warsztaty samochodowe, oferty czyszczenia i sprzątania, agencje nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe.
Edukacja – czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych - np. kursy w szkołach językowych, szkołach nauki jazdy, szkołach muzycznych, prywatnych szkołach podstawowych i liceach, szkołach tańca czy szkołach sztuk walki.
Podróże – tu pojawią się oferty wyjazdów zorganizowanych, lokalne biura podróży, oferty rajdów terenowych czy wycieczek po okolicy, a także na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe.
Karta w formie aplikacji oraz fizycznej ma być gotowa na wiosnę 2022 roku.