Oszuści podszywają soę pod organizatorów maratonu

i

Autor: SAM7682/pixabay.com

Oszuści podszywają się pod organizatorów poznańskich biegów! Jak ich rozpoznać?

2021-01-11 19:30

Chociaż zapisy jeszcze na nie nie ruszyły - fałszywe strony zachęcające do zapisania isę na poznański półmaraton i maraton wyrastają jak grzyby po deszczu. Jak nie dać się oszukać?

Widzisz ogłoszenie o zapisach na poznański maraton lub półmaraton? Nie korzystaj z niego to oszustwo - alarmują organizatorzy poznańskich biegów. Mimo tego, że oba biegi przez pandemię zostały przesunięte, a zapisy jeszcze się nie rozpoczęły jak grzyby po deszczu w internecie pojawiają się "lewe" ogłoszenia.

Przede wszystkim tworzone są wydarzenia, jak na przykład 13. PKO Poznań Półmaraton, do których kopiowane są treści 1:1, zdarza się, że są one kopiowane razem z grafiką. Do tej pory wszystkie wydarzenia tworzone były przez nas lub za naszą zgodą, obecne wydarzenia, które powstały, powstały bez naszej wiedzy - mówi Monika Prendke z POSiR-u.

Łatwo jednak rozpoznać czy dane ogłoszenie jest oszustwem.

Jeżeli chodzi o naszą stronę na Facebooku, to ona działa ma bogatą historię publikacji. Od niedawna mamy też taki niebieski znaczek pojawia się przy naszej nazwie, to znaczy, że jest to jedyna i zweryfikowana strona internetowa - dodaje.

Fałszywe strony zostały już zablokowane, a osoby zainteresowane maratonem i półmaratonem zostały poinformowane o próbie oszustw. Więcej informacji o szczegółach dotyczących zarówno półmaratonu i maratonu zostanie podane do końca stycznia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Cezary Pazura zachęca do szczepień