Paliwo będzie droższe po wyborach? Minister Waldemar Buda komentuje sprawę

Wielu ekspertów podkreśla, że ceny paliw po wyborach parlamentarnych zaczną rosnąć. Do sprawy na łamach czwartkowego "Super Expressu” odniósł minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Paliwo będzie droższe po wyborach? Minister Waldemar Buda komentuje sprawę
Autor: - zdjęcie poglądowe/ Pixabay.com Paliwo będzie droższe po wyborach? Minister Waldemar Buda komentuje sprawę

Ceny paliw w Polsce. Paliwo będzie droższe po wyborach?

Waldemar Buda udzielił ostatnio wywiadu w Radio Plus. Minister był w nim pytany m.in, o oceny opozycji, że po wyborach należy spodziewać się urealnienia cen paliw.

- Ci doradcy opozycji są naprawdę komiczni. Pamiętam jak w TVN24 zasiedli profesorowie, ekonomiści i mówili tak: inflacja na poziomie 18 proc. utrzyma się przez dwa lata, nie jest możliwe (…), że spadnie w 2023 r. poniżej 10 proc. Mamy wrzesień, inflacja jest poniżej 10 proc. – wskazał.

Minister Buda: Straszenie jest rolą opozycji

Szef MRiT stwierdził, że "straszenie jest rolą opozycji, a PKN Orlen zawsze miał najniższe ceny w Polsce". - I to świetnie, że te wszystkie firmy zagraniczne dwoją się i troją, żeby swoją marżę obcinać, bo widzą, że jest mocny gracz, który ciągnie w dół - ocenił.

Odnosząc się do pytania, czy nie spodziewa się podwyżek cen paliw po wyborach, Buda wskazał, że wszystko zależy od rynku paliwowego, od ceny baryłki, relacji złotówki do dolara. - Uważam, że nie powinno być żadnych znaczących podwyżek – ocenił.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45