Piknik rodzinny, koncerty i pokaz fajerwerków. 250-lecie niepodległości USA w Poznaniu

2026-06-23 14:04

250 lat niepodległości Stanów Zjednoczonych będzie świętowane na poznańskiej Ławicy. W trakcie pikniku rodzinnego odbędą się koncerty gwiazd zza oceanu.

flaga USA
Autor: Pixabay.com

Obchody dnia niepodległości Stanów Zjednoczonych w Poznaniu. W dwieście pięćdziesiątą rocznicę powstania USA, garnizon Camp Kościuszko wraz z miastem organizuje piknik rodzinny na lotnisku ławica. To wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, mówi Marcin Drzycimski z lotniska Ławica.

Jesteśmy jedynym miejscem, gdzie świętuje się dzisiaj 250 lecie Stanów Zjednoczonych. Nigdzie poza Poznaniem taka impreza się nie odbywa.

Podczas obchodów ma zagrać między innymi American Authors czy Sara James. Całość zakończy się pokazem fajerwerków.

Nigdy nie udało się jeszcze zorganizować na funkcjonującym lotnisku pokazu fajerwerków. Natomiast nasi przyjaciele z Ameryki uważają, że nie ma takiego pikniku, który byłby adekwatny, żeby uczcić ich święto bez fajerwerków, więc bardzo mocno na to liczymy. Dość powiedzieć, że najwyższe fajerwerki będą latały na 250 metrów nad ziemię.

Cała impreza nie spowoduje utrudnień w ruchu lotniczym. Scena umiejscowiona od północy portu jest obrócona tyłem do pasa startowego. Pokaz fajerwerków będzie w czasie gdy nie kursują żadne samoloty. Obchody odbędą się trzeciego lipca.