Coraz więcej motocykli na trasach. Są kolejne wypadki

i

Autor: FB/OSP Kleszczewo

Wydarzenia

Policja alarmuje: na drogach coraz więcej motocykli. Jest także coraz więcej wypadków!

2024-04-12 10:05

Ciepła pogoda sprawia, że na drogach pojawiło się naprawdę dużo motocyklistów. Policja apeluje, aby zwracać na jednoślady szczególną uwagę, ponieważ o wypadek w takim przypadku nie trudno. Do kolejnego wypadku z udziałem jednośladu doszło wczoraj niedaleko Poznania.

Wypadek w Kleszczewie. Auto zderzyło się z motocyklem

Do feralnego zderzenie w Kleszczewie doszło w czwartek około 18.30. Samochód osobowy zderzył się tutaj właśnie z motocyklem. Kierowca jednośladu musiał zostać przewieziony do szpitala. Na szczęście w tym przypadku do największej tragedii nie doszło, jednak policja alarmuje i przypomina: na drogach motocyklistów jest coraz więcej i trzeba zwracać na nich uwagę!

W skali całego kraju w pierwszych 3 miesiącach tego sezonu (statystyka obejmuje też pierwsze 4 dni kwietnia) policjanci odnotowali aż 272 wypadki drogowe z udziałem motocyklistów. Zginęło w nich 30 osób a 255 zostało rannych. Zdecydowana większość (197) z nich miała miejsce w obszarze zabudowanym. 

W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów kierujący powinni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem. 

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać. Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.