Pomnik Bohdana Smolenia ma zostać odsłonięty w grudniu! Wciąż trwa zbiórka na monument!

2020-07-31 17:10 OS
Projekt pomnika Bohdana Smolenia
Autor: UMP

Pomnik Bohdana Smolenia przez epidemię zostanie odsłonięty z opóźnieniem. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. W poniedziałek zaczynają się konsultacje społeczne w sprawie monumentu. Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Miał być odsłonięty w czerwcu w urodziny Bohdana Smolenia, przez epidemię pomnik legendy polskiego kabaretu stanie prawdopodobnie dopiero w grudniu, w rocznicę śmierci artysty. Projekt monumentu, który będzie przypominał o zmarłym cztery lata temu członku kultowego Kabaretu TEY, stworzył Piotr Socha z Uniwersytetu Artystycznego.

Bohdan Smoleń siedzi przy okrągłym stoliczku i czeka na klientów, którzy chcieliby z nim porozmawiać. Na stoliku są urywki fraz z jego kultowych wydarzeń artystycznych. Moim marzeniem jest to, żeby zakochane pary umawiały się "przy Smoleniu" - tłumaczy Krzysztof Deszczyński, pomysłodawca projektu.

Mówi Krzysztof Deszczyński, pomysłodawca pomnika Bohdana Smolenia. Na monument i jego oficjalne odsłonięcie brakuje jeszcze siedmiu z dwustu tysięcy złotych. Zbiórka na rzeźbę, która stanie na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki, wciąż trwa na portalu zrzutka.pl.

Miejsce jest, jak niektórzy poznaniacy mówią, nienajszczęśliwsze dla tej rangi artysty. Chociaż ulica Rybaki przeszła już rewitalizację, teraz przechodzi ją pobliska Kwiatowa. Pomnik chcemy odsłonić podczas wigilijnej uczty, będziemy animować tę przestrzeń. Będziemy go ubierać cieplej, żeby przez zimę nam nie przemarzł.

Tymczasem w poniedziałek ruszają konsultacje społeczne. Mieszkańcy przez najbliższe trzy tygodnie mają szansę zgłosić swoje uwagi i propozycje do projektu pomnika. Można to zrobić, wysyłając maila na adres pomniki@um.poznan.pl.

Zjadacz kurzu pochłania wrocławski smog.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.