#PosłuchajZostańWdomu: Dziennikarze Eski Poznań w akcji! Jak wygląda nasza praca? [KULISY]

2020-03-25 18:01 REDAKCJA
Kolegium redakcyjne dziennikarzy Eski Poznań
Autor: Michał Kowalczyk Kolegium redakcyjne dziennikarzy Eski Poznań

W związku z zaleceniami specjalistów, by ograniczyć wychodzenie z domów, redakcja Radia Eska Poznań przeorganizowała swoją pracę. Większość naszych dziennikarzy pracuje z domów. Jak wyglądają nasze codzienne obowiązki? Pokazujemy Wam na poznan.eska.pl.

Praca zdalna to hasło, które króluje w większości firm w Polsce. Od pracowników, którzy swoje obowiązki służbowe wykonują w domach słyszymy, że bardzo chcieliby wrócić do biur, w których na co dzień pracują. My również chcielibyśmy wrócić do redakcji. I tu zaczynamy zdradzanie kulisów naszej pracy. W związku z obecną sytuacją wszyscy dziennikarze Radia Eska Poznań pracują z domów. Umożliwia nam to technologia, bez której przygotowanie dla Was najważniejszych i najświeższych informacji nie byłoby możliwe. Wiele osób zastanawiało się jak pracujemy, jak wyglądają nasze obowiązki i jak radzimy sobie w obecnej sytuacji. Postanowiliśmy odpowiedzieć. Bardzo szczegółowo. Poznajcie dziennikarzy ESKI POZNAŃ.

Iga Nawojczyk

Iga Nawojczyk na co dzień jest reporterką w Esce Poznań. Przed zmianami mogliście ją usłyszeć w weekendowych wydaniach serwisów Eska City w duecie z Dominikiem Rutkowskim. Obecnie z domu przygotowuje materiały reporterskie, które możecie usłyszeć w serwisach informacyjnych Radia Eska.

W tej sytuacji technologia jest dla nas ratunkiem. Dzięki niej jesteśmy w stanie zdobywać dźwięki, które wykorzystamy na antenie. Konferencje prasowe prezydenta Poznania transmitowane są w internecie, a my ich trakcie możemy zadawać pytania, wysyłając SMS. Z innymi rozmówcami kontaktujemy się za pomocą różnych komunikatorów takich jak Skype czy Messenger. Czasami jest to bardziej czasochłonne niż praca w normalnym trybie, ale nie mamy wyjścia… Wszystkie materiały przygotowuję bez wychodzenia z domu

mówi Iga.

Iga Nawojczyk również często pracuje na balkonie! ;)
Autor: IN Iga Nawojczyk również często pracuje na balkonie! ;)

Michalina Maciaszek

Michalina rozpoczęła z nami współpracę stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko odnalazła w eskowej rzeczywistości. Michalina w ostatnim czasie również nie wychodziła z domu, by przygotować materiał reporterski. Całą pracę wykonuje zdalnie.

Nasi rozmówcy są bardzo chętni i pozytywnie nastawieni do tej nietypowej sytuacji. W końcu wymaga to od nich większego niż zazwyczaj zaangażowania. Muszą nagrać na swój telefon odpowiedzi na nasze pytania i wysłać je do nas. Co prawda wolę rozmawiać z ludźmi w cztery oczy, ale w obecnej sytuacji nie mamy innego wyjścia. Musimy zostać w domu

mówi Michalina. 

Michalina Maciaszek w towarzystwie swojego kota... ;)
Autor: MMK Michalina Maciaszek w towarzystwie swojego kota... ;)

Dominik Rutkowski

Dominik to w newsroomie Eski Poznań „dinozaur”. Pracuje tam już blisko osiem lat. Obecnie na antenie Eski Poznań na 93 FM prezentuje informacje pogodowe, a także sprawdza, co dzieje się na drogach. Koordynuje również pracę reporterów.

Dzięki technologii i szybkiemu internetowi jestem w stanie nadawać z domu. Uwierzcie, to naprawdę przedziwne uczucie. Zazwyczaj pracuję w wygłuszonym studiu, a teraz informuje Was o pogodzie i o tym, co dzieje się na drogach… z łóżka. Tak, czasami tak się zdarza. Częściej jednak nadaję z balkonu. Pracę czasami „utrudnia” mi pies, Czarek, który nie chyba nigdy się nie nauczy, że gdy mam na uszach słuchawki, a w ręce mikrofon, nie może warczeć, szczekać, piszczeć czy… głośno ziewać! To ostatnie zdarza mu się nadzwyczaj często. ;) Codziennie rano organizujemy też kolegium redakcyjne w formie wideokonferencji. Wtedy ustalamy tematy, którymi reporterzy będą zajmowali się przez cały dzień

zdradza Dominik. 

Dominik Rutkowski
Autor: DR Dominik Rutkowski
Pies Dominika, Czarek
Autor: DR Pies Dominika, Czarek

Beniamin Piłat

W najbardziej nietypowej dla redakcji sytuacji jest reporter Eski, Beniamin Piłat, który materiały dotyczące Poznania i okolic przygotowuje… z województwa łódzkiego! Tam jest bowiem jego dom rodzinny.

Na szczęście w radiu nie widać. ;) To, że obecnie jestem w zupełnie innym województwie w ogóle nie przeszkadza mi w pracy. Zbieram dźwięki w taki sam sposób jak Iga i Michalina, które są w Poznaniu. Rozmówcom nie zdradzam swojej lokalizacji. Nie ukrywam, że praca z domu dla radia jest dziwna, ale całkiem przyjemna

mówi Beniamin. 

Beniamin Piłat podczas pracy zdalnej;)
Autor: BP Beniamin Piłat podczas pracy zdalnej;)
Beniamin Piłat w trakcie pracy zdalnej;)
Autor: BP Beniamin Piłat w trakcie pracy zdalnej;)

A jak wygląda Wasza praca zdalna? Wyślijcie swoją fotkę na poznan@eska.pl. ;) 

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 25.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.