Poznań

i

Autor: fot. W. Mania.

Miasto

Poznań coraz atrakcyjniejszy dla studentów z zagranicy. Jest nowy ranking miast

2024-06-24 14:53

Ranking QS Best Student Cities 2025 jest zestawieniem 150 najatrakcyjniejszych miast na świecie, dla studentów z zagranicy. W najnowszym zestawieniu Poznań awansował o cztery pozycję. Stolica Wielkopolski znalazła się w wąskim gronie czterech polskich miast, które uwzględniono w rankingu.

Ranking QS Best Student Cities 2025. Awans Poznania!

Informacje o najnowszym zestawieniu w swoich mediach społecznościowych przekazał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podium nie uległo zmianie. Londyn wyprzedził Tokio i Seul. Poznań zajął 138. miejsce, uznając w Polsce wyższość Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Pierwsze trzy miejsca, jak w ubiegłym roku, zajęły Londyn, Tokio i Seul. Poznań został sklasyfikowany na 138. miejscu, zajmując 4. miejsce w kraju po Warszawie (58. miejsce), Krakowie (91.) i Wrocławiu (120.). Warto dodać, że w rankingu uwzględniono tylko 4 polskie miasta - informuje UAM.

Jakie wymogi musi spełnić miasto, żeby znaleźć się w rankingu?

Aby znaleźć się w rankingu miasto musi liczyć ponad 250 000 mieszkańców. Dodatkowo brane pod uwagę mogą być tylko te miejscowości, w których znajdują się przynajmniej dwie uczelnie sklasyfikowane w najnowszym rankingu QS World University Rankings.

Ranking QS Best Student Cities zbudowany został w oparciu o różnorodne wskaźniki pogrupowane w sześć kategorii: Rankingi uniwersyteckie (University Rankings), Różnorodność studentów (Student Mix), Atrakcyjność (Desirability), Aktywność pracodawców (Employer Activity), Przystępność cenowa (Affordability) oraz Perspektywa studentów (Student View) - dodaje UAM

Enea Plaża Wolności 2024 nad Jeziorem Rusałka. Sprawdź zdjęcia!

Studenci z Chin zaśpiewali piosenkę sanah po polsku!

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy