Poznań: Muzeum Broni Pancernej wraca po przerwie! Co można w nim zobaczyć?

2020-06-03 13:49 IN
Muzeum Broni Pancernej
Autor: Iga Nawojczyk

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa znów jest otwarte! Od dzisiaj można odwiedzać Muzeum Broni Pancernej. Z powodu trwającej pandemii trzeba się liczyć z licznymi obostrzeniami.

Można już oglądać pojazdy bojowe biorące udział w różnych bitwach! Muzeum Broni Pancernej otworzyło się po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Wśród eksponatów można obejrzeć zupełną nowość w muzeum Kanadyjski samochód rozpoznawczy GM "Fox"

Ten samochód wpisuje się w to, że ci polscy żołnierze którzy zostali pod Monte Cassino, którzy zostali na tym całym szlaku II Polskiego Korpusu dzisiaj wracają w postaci tego samochodu pancernego, który najprawdopodobniej był używany przez 15 Pułk Ułanów Poznańskich - mówi ppłk Tomasz Ogrodniczuk z Muzeum Broni Pancernej.

Na terenie obiektu obowiązują obostrzenia.

40 osób możemy mieć na obiekcie, nie możemy przyjmować grup zorganizowanych - indywidualnie jak najbardziej tak. Staramy się aby muzeum było zabezpieczone dla osób odwiedzających - dodaje.

Zwiedzający muszą zasłaniać twarz i dezynfekować dłonie. W samym pawilonie wystawowym może przebywać jednocześnie 10 osób. Dodajmy Muzeum Broni Pancernej otwarte jest od wtorku do soboty w godzinach 10-15.

Spacery Nordyckie z LTKKF - Wacław Hansz
Muzeum Broni Pancernej otwarte po przerwie związanej z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.