Zastrzyk, szczepionka, Uniwersytet Medyczny Poznań

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Poznań: Na Uniwersytecie Medycznym trwają prace nad szczepionką na koronawirusa!

2020-05-15 14:19

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzą badania nad szczepionką na koronawirusa. Prace są we wstępnej fazie rozwoju.

Być może w przyszłym roku gotowa będzie szczepionka na koronawirusa. Na całym świecie prowadzone jest nad nią ponad sto badań. Jedna z takich szczepione jest opracowywana na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Badania niedawno ruszyły.

Kiedy poznaliśmy jak zbudowany jest genom koronawirusa, to zaczęły się badania związane z wytwarzaniem, które byłyby potencjalnymi kandydatami na szczepionkę. Są to badania tak de facto od podstaw

mówi dr Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prace na całym świecie trwają od połowy stycznia. Przewidziano kilka faz testowania produktu.

To jest ta najbardziej wstępna faza, gdzie bada się bezpieczeństwo i tolerancję preparatu szczepionkowego. Natomiast to i tak jest niesamowite tempo.

Prace nad szczepionką mogą potrwać jeszcze ponad rok. Będzie to szczepionka profilaktyczna, czyli przeznaczona
dla osób, które nie miały jeszcze styczności z wirusem.​

Posłuchaj, jakie są przyczyny powstawania żylaków powrózka, i jak przebiega ich leczenie.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu