Poznań: Najbardziej i najmniej zielone miejsca w mieście w obiektywie satelity! Gdzie są?

2020-05-15 9:29 IN
Miejsca zielone w Poznaniu
Autor: MabelAmber/pixabay.com

Gdzie jest najmniej, a gdzie najwięcej zielonych miejsc w Poznaniu? Teraz można to łatwo sprawdzić dzięki rankingowi, który przygotowała jedna z poznańskich firm.

Najmniej jej w centrum najwięcej na obrzeżach. Poznańska firma stworzyła specjalny ranking, który pokazuje ile zieleni jest na terenie Poznania. Wskaźnik dostępności zieleni udało się obliczyć dzięki zdjęciom europejskiej satelity Sentinel -2.

Szczególnie w śródmieściu na takich osiedlach jak Jeżyce, Stare Miasto, Wilda i Łazarz zieleni brakuje. Wynika to z bardzo gęstej, historycznej zabudowy i z tego, że przy ulicach, na skwerach czy podwórkach jest niewiele drzew. Są na tych osiedlach niewielkie tereny zieleni, ale są one rozmieszczone tak, że wielu ludzi ma do nich daleko - mówi Michał Czepkiewicz z firmy, która opracowała ranking.

Najwięcej zieleni jest w miejscach o niezbyt gęstej zabudowie położonych blisko parków i lasów.

Z drzewami przy drogach, roślinnością na prywatnych posesjach i w zaroślach na nieużytkach. Według tego rankingu w Poznaniu prowadzą Kiekrz, Antoninek, Umultowo, Morasko, Fabianowo, Sołacz, Głuszyna, Chartowo, Strzeszyn i Krzyżowniki - dodaje.

Cały ranking można zobaczyć na stronie heksagon.org/poznan-ranking

Warsztaty kulinarne przeniosły się do sieci:
Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.