Poznań: Powstał punkt konsultacyjny dla osób zranionych w kościele! [SZCZEGÓŁY]

2020-09-15 10:54 DR
kościół
Autor: Pixaby Koronawirus: zmiany w mszach świętych. Ksiądz będzie musiał mieć maseczkę!

W taki sposób kościół chce pokazać, że walczy z pedofilią wśród księży. W Poznaniu powstał punkt konsultacyjny dla osób zranionych w kościele. Na czym ma polegać wsparcie? Gdzie i kiedy można się zgłosić? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Ostatnio bardzo dużo mówi się o pedofilii w kościele. Nie bez znaczenia były filmy braci Siekielskich, w których można zobaczyć historie ofiar księży pedofilów. Kościół przez dłuższy czas nie komentował tych spraw, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w ostatnim czasie podejście duchownych do tego tematu się zmieniło. Świadczy o tym chociażby fakt stworzenia w Poznaniu punktu konsultacyjnego dla osób zranionych w kościele.

Odpowiednio przeszkoleni konsultanci, głównie świeccy, są gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Będą też udzielali pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Udzielenie wsparcia i pomocy będzie podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie

czytamy w komunikacie Archidiecezji Poznańskiej.

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dyżury odbywają się w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00. Pierwszy 16 września 2020 roku. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy mogą skontaktować się z punktem konsultacyjnym telefonicznie (693 700 645) lub mailowo (punkt.konsultacyjny@archpoznan.pl).