Transport środków medycznych/ zdj. ilustracyjne

i

Autor: HubertPhotographer/pixabay.com

Poznań: Środki medyczne z Chin dotarły na Ławicę! Pomogła Dominika Kulczyk

2020-04-15 8:30

W nocy z 14 na 15 kwietnia na poznańskie lotnisko Ławica dotarł samolot ze środkami medycznymi, które trafią do szpitali i placówek medycznych na terenie województwa.

O transporcie poinformowała Wielkopolska Izba Lekarska. Środki medyczne zostały zamówione przez Fundację "Lekarze Lekarzom", która funkcjonuje przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Środki na to przedsięwzięcie był możliwe dzięki wsparciu pochodzącej z Poznania Dominice Kulczyk.

Samorząd lekarski w Wielkopolsce ma otrzymać ze specjalnie powołanego przez Naczelną Izbę Lekarską funduszu wsparcia dla lekarzy i lekarzy dentystów w ramach Fundacji „Lekarze Lekarzom” ponad 70 000 maseczek chirurgicznych, ponad 100 000 masek typu FFP2 N95, ponad 7500 kombinezonów, a także ponad 7000 gogli

mówi Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Samolot z pierwszymi środkami dla izb lekarskich przyleciał do Poznania dziś w nocy.

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?
Posłuchaj o popularnym leku na kaszel. Acodin działa jak narkotyk. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Największy samolot świata wylądował w Polsce. Tak wyglądał rozładunek