Poznań

i

Autor: Unsplash

Miejskie sprawy

Poznańscy urzędnicy dostaną podwyżki! Ile?

2023-03-27 14:23

Miejscy urzędnicy wywalczyli podwyżki. Negocjacje prowadzone były ze związkami zawodowymi. Podwyżki obowiązują od marca. Ile pieniędzy otrzymają urzędnicy? Więcej szczegółów poniżej.

Poznańscy urzędnicy i pracownicy miejscy dostaną po 400 złotych brutto podwyżki. W sumie otrzyma ją 12 tysięcy osób. Negocjacje prowadzone były ze związkami zawodowymi.

- Kompromis, który został osiągnięty, pewnie nie wszystkich zadowala, ale jest to właśnie sztuka spojrzenia i z perspektywy pracowników i z perspektywy też miasta, które dysponuje takimi a nie innymi środkami finansowymi. Element związany z inflacją - miasto nie jest od niej wolne - mówi Wojciech Kasprzak z Urzędu Miasta. Podwyżka nie dotyczy nauczycieli, bo o wysokości ich pensji nie decyduje miasto. Zapytaliśmy, ile średnio wynosi teraz pensja urzędników.

- Jeżeli wyłączymy z tego grupę pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, po podwyżce wynagrodzenie średnie w urzędzie na stanowisku specjalisty będzie oscylowało w granicach brutto 4 500 złotych, mniej więcej około 4 800 dla starszego specjalisty.

Podwyżki obowiązują od marca.