Kawu Poznań

i

Autor: Pixabay/Screen Instagram @kawuart

Piłka Nożna

Poznański grafficiarz Kawu powraca na Euro. Tym razem słynny koziołek pojawił się poza Polską!

2024-06-17 13:48

Wielkie turnieje piłkarskie, takie jak Euro 2024 często dostarczają również wielu około piłkarskich smaczków. W historii tegorocznej imprezy zapiszę się Poznań, a właściwie jeden z najważniejszych symboli miasta czyli koziołek. Wszystko za sprawą lokalnego artysty Kawu, znanego z grafik przedstawiających to wyjątkowe dla stolicy Wielkopolski zwierzę.

Kawu powraca. Słynny koziołek zawitał do Hamburga

Kawu to jeden z najpopularniejszych, lokalnych grafficiarzy. W Poznaniu możemy znaleźć jego liczne pracę. Artysta jest niezwykle popularny w środowisku kibicowskim, za sprawą koziołków w barwach poznańskiego Lecha, które umieszcza na stadionach rywali. W tym na obiektach tych przeciwników, z którymi fani z Poznania nie żyją zbyt dobrze. Symbol Poznania pojawił się choćby na stadionie Legii Warszawa. Oczywiście w barwach Kolejorza.

Tym razem koziołek powinien jednak łączyć kibiców zwaśnionych drużyn, przywdział bowiem Biało-Czerwone barwy. Najnowsze dzieło artysty znalazło się na ścianie stadionu w Hamburgu, gdzie swoje inauguracyjne spotkanie rozgrywała reprezentacja Polski. Oby poznański koziołek zagrzewał naszych piłkarzy do sukcesów w Niemczech.

Poznańskiego koziołka, na wycieczce w Hamburgu możecie zobaczyć na Instagramie artysty!

Byliście na strefię kibica ILONN Hotel Poznań podczas meczu Polska - Holandia? Znajdźcie się na naszych zdjęciach!

Tłumy kibiców w Hamburgu! Tak świętowano mecz otwarcia Euro 2024

Quiz. „Mundialeiro”, „Koko Euro Spoko”, „Futbol”. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje piłkarskie?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mundialeiro” Püdelsów. „Mundialeiro, mundialeiro, Brazileiros wygrali pierwszy mecz cztery zeiro. Mundialeiro, mundialeiro...”