Policja

i

Autor: policja.gov.pl

kryminalny Poznań

Poznański lekarz podejrzany o przyjmowanie łapówek i oszustwa związane z zabiegami!

2023-04-30 10:22

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we współpracy z Prokuraturą Rejonową Poznań - Grunwald w Poznaniu zatrzymali lekarza pracującego w ochronie zdrowia. Podejrzewają go o liczne oszustwa związane z wykonywaniem zabiegów medycznych. Miał on brać pieniądze za refundowane operacje. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Lekarz z Poznania zatrzymany za oszustwa. Policja szuka ofiar

Na początku kwietnia poznańscy policjanci dostali informacje, że w jednym z poznańskich szpitali pracuje lekarz oszukujący pacjentów. Miał on przyjmować łapówki za zabiegi refundowane przez NFZ. Śledczy w porozumieniu z Prokuratorem postanowili to sprawdzić. Po kilku tygodniach ustaleń, przypuszczenia mundurowych się potwierdziły.

- 24 kwietnia br. na podstawie operacyjnie zebranego materiału dowodowego oraz postanowienia Prokuratura policjanci zatrzymali 33-latka w domu w podpoznańskiej gminie. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa swoich pacjentów oraz przyjmowanie i usiłowanie przyjęcia korzyści majątkowych. Policjanci ustalili, że pracując w poznańskim szpitalu wprowadzał ich w błąd, co do konieczności uiszczenia częściowej opłaty za wykonanie zabiegu otolaryngologicznego – usunięcia migdałów u dzieci, który w rzeczywistości jest całkowicie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pieniądze w ten sposób uzyskane miał on natomiast przyjmować dla siebie jako korzyści majątkowe. Podejrzany prowadził taką praktykę bez wiedzy i świadomości swoich przełożonych – przekazała policja w Poznaniu.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną, sprzęt komputerowy oraz gotówkę. Co prawda dotarli też do kilku ofiar, ale przypuszczają, że może ich być więcej.

W związku z tym apelują do osób, które mogły zostać oszukane przez tego mężczyznę w podobny sposób, aby zgłaszały się do policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu tel. 47 77 126 34, 47 77 131 90 (w godz. 7.30-15.30) lub 112.   

Krewni zamordowanych w Chodzieży