Poznań

i

Autor: W. Mania/poznan.pl

Pracowity 2023 rok dla pracowników remontowych w Poznaniu. W planach zakończenie trasy PST i robót w centrum miasta

Remonty w Poznaniu nadal trwają, jednak jest dobra wiadomość dla wszystkich tych, dla których są one uciążliwe. W 2023 roku największe remonty w mieście mają się zakończyć. Zarówno remont trasy PST, jak i rewitalizacja centrum Poznania mają być na ukończeniu jeszcze w tym roku.

Remont Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zostanie ukończony w 2023 roku

Remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Mostu Teatralnego do pętli na os. Sobieskiego został podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmował odcinek od Mostu Teatralnego do przystanku Słowiańska. Ten został zakończony wcześniej, niż pierwotnie planowano, bo we Wigilię Bożego Narodzenia, choć pierwotnie planowano ukończenie na koniec stycznia. Drugi etap od Słowiańskiej, aż do os. Sobieskiego ma zostać ukończony w maju.

Rozkopane centrum Poznania. Do kiedy?

Remonty w centrum miasta są bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Ze względu na całkowite wyłączenie z ruchu kołowego objazdy powodują korki, a dla przyjezdnych dezorientację, jednak ten remont ma zakończyć się także w 2023 roku. Chodzi o remonty na ulicach: Święty Marcin, Ratajczaka, Gwarnej, Al. Marcinkowskiego i na Starym Rynku w ramach Projektu Centrum. Na Świętym Marcinie remonty mają zakończyć się do połowy tego roku. Od Świętego Marcina do Mostu Uniwersyteckiego do końca III kwartału 2023, a okolice ulicy Fredry, do połowy tego roku.

Kiedy zostanie otwarty Stary Rynek?

Jak przekonuje Miasto, Stary Rynek ma być udostępniony do zwiedzania i użytku do końca tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rewitalizacja i wymiana płyty Starego Rynku będzie mogła zakończyć się już jesienią 2023.