Quiz. Najlepsze filmy PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Sprawdź się! Maksimum punktów zdobędą tylko fani

i

Autor: AKPA Quiz. Najlepsze filmy PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Sprawdź się! Maksimum punktów zdobędą tylko fani

Quiz

Quiz. Najlepsze filmy z czasów PRL. Jak dobrze je pamiętasz? Maksimum punktów zdobędą tylko prawidziwi fani

2024-05-17 7:46

Z tych produkcji filmowych słynął PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Czasy PRL-u to czasy, które już nie wrócą, ale można je wspominać na różne sposoby. W tamtym okresie powstało wiele polskich produkcji filmowych, które cieszą się olbrzymią popularnością do dzisiaj. To m.in. "Kogel-mogel", "Miś", "Piłkarski poker" czy "Znachor". Pamiętacie te filmy? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

PRL to czas wspominany głównie przez naszych dziadków i rodziców. Dla osób urodzonych w latach 90. to czasy, w które znają wyłącznie z opowieści lub filmów. A tych w czasie PRL powstało naprawdę bardzo dużo i cieszą się one wielką popularnością. Takie produkcje filmowe jak "Sami swoi""Znachor", "Kogel-Mogel" czy "Miś" mają wielu fanów, a mnóstwo cytatów z tych filmów stało się kultowymi. Znacie te filmy? To zapraszamy do rozwiązania naszego quizu, który sprawdzi Waszą wiedzę na temat popularnych produkcji filmowych PRL-u.

PRL w Polsce

PRL to okres w Polsce pomiędzy 1945, a 1989 rokiem. W tym czasie zaszło wiele przemian społecznych i politycznych w naszym kraju. Starsze osoby wspominają brak towarów w sklepach czy cenzurę w mediach. W tym czasie powstało wiele filmów, które do dzisiaj wspominamy i do których często wracamy. 

PRL w Polsce. Znasz te filmy z czasów PRL-u?

Gotowi na zmierzenie się z quizem o produkcjach filmowych w PRL-u? To do dzieła! Łatwo nie będzie, ale nikt nie obiecywał, że tak się stanie.

Największe produkcje filmowe PRL-u. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Na początek film "Miś". Dokończ cytat: "Kawa i wuzetka są obowiązkowe dla każdego! Bijemy się o..."

22 lipca obchodzone było największe święto państwowe w czasach PRL. Zobaczcie to na archiwalnych zdjęciach.

Listen on Spreaker.