Punkt Szczepień na MTP

i

Autor: OS

Punkt szczepień na MTP już działa! Do końca tygodnia wyszczepi 2,5 tysiąca medyków

2021-01-11 16:30

Zamiast Izby Przyjęć szpitala tymczasowego - jest punkt szczepień. W pawilonie 5a na poznańskich targach od dziś medycy czekają na pacjentów z zerowego etapu narodowego programu

Punkt szczepień od dziś otwarty na MTP. Działa w pawilonie 5a, w którym pierwotnie miała być izba przyjęć szpitalu tymczasowego. Wyszczepianie pacjentów na targach potrwa co najmniej do końca stycznia - bo jest aż osiem tysięcy chętnych.

Przy wejściu na teren targów jest dostępna imienna lista pacjentów. W pawilonie 5 A podchodzimy do systemu kolejkowego, pobieramy numerek, oczekujemy na rejestrację skierowania i kwalifikację do szczepienia w gabinecie lekarskim. Następnie pacjent wchodzi do punktu szczepiennego. Po wszystkim musi jeszcze odczekać co najmniej kwadrans w sali obserwacyjnej. 

Mówi doktor Daria Springer, koordynatorka punktu i dodaje, że cała procedura nie powinna docelowo zająć więcej niż pół godziny. Dziennie na targach będzie szczepionych około pół tysiąca osób: medyków i pracowników oraz studentów Uniwersytetu Medycznego. Ale niewykluczone, że wkrótce także innych poznaniaków

Nie mogę tego powiedzieć na sto procent. My bardzo chcemy, wyrażamy gotowość do szczepienia społeczeństwa. Najpierw zakończmy etap zerowy, jesteśmy otwarci na szczepienie dalszych grup. Trudno się wypowiedzieć, co będzie ze szpitalem tymczasowym, natomiast my będziemy tutaj tak długo, jak tylko będziemy potrzebni. 

Tylko w tym tygodniu w punkcie zostanie wyszczepionych 2, 5 tysiąca osób. Tylko w poniedziałek - trzysta.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...