Quiz ortograficzny. Te wyrazy sprawiają Polakom duże problemy

i

Autor: pixabay.com/StartupStockPhotos

QUIZ

Quiz ortograficzny. Słowa sprawiające Polakom duże problemy. Czy wiesz, jak poprawnie je napisać?

2024-05-24 17:08

Zasady języka polskiego potrafią zaskakiwać, a wielość wyjątków wydaje się być nie do ogarnięcia... To dlatego ortografia dla wielu z nas była w dzieciństwie koszmarem. Przedstawiamy Wam 10 wyrazów i zwrotów, których pisownia może zaskoczyć. Komplet punktów zdobędą tylko mistrzowie ortografii!

Trudne wyrazy - to one sprawiają Polakom problemy ortograficzne. Quiz

Ortografia to prawdziwa zmora dla wielu uczniów. Język polski potrafi sprawiać problemy także dorosłym, wykształconym osobom. Razem, osobno czy z łącznikiem? Samo "h" czy "ch"? "Ż" czy "sz"? - Jak poprawnie to zapisać - często zadajemy sobie pytanie. I czasem upewniamy się w słowniku. Lista wyrazów, których pisownia może zaskoczyć, jest bardzo długa. Choć większość z nas zna podstawowe reguły w polskiej ortografii, to często zdarzają się wyjątki.

Przygotowaliśmy dla Was test. Nasz quiz ortograficzny składa się z 10 pytań. Wybraliśmy wyrazy i zwroty, które często sprawiają Polakom trudności. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Ostrzegamy - maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko prawdziwi mistrzowie ortografii! Życzymy powodzenia!

Quiz ortograficzny. Te wyrazy sprawiają duże problemy! Czy wiesz, jak je poprawnie napisać?

Pytanie 1 z 10
Jak napiszesz?