Quiz. Sportowcy w czasach PRL. Pamiętasz ich? To oni byli bohaterami całego kraju!

i

Autor: AKPA Quiz. Sportowcy w czasach PRL. Pamiętasz ich? To oni byli bohaterami całego kraju!

Quiz

Quiz. Sportowcy uwielbiani w czasach PRL. Pamiętasz ich? To oni byli bohaterami całego kraju!

2024-05-17 7:50

Sport w PRL-u był bardzo ważny. Sukcesy polskich sportowców pozwalały ludziom zapominać o troskach i problemach dnia codziennego. Ponadto ówczesna władza wykorzystywała sport do propagandy. Pamiętasz sukcesy polskich sportowców w czasach PRL-u? Sprawdź się w naszym QUIZIE.

Sportowcy w czasach w PRL-u. Sukcesy i czas propagandy

Sport w PRL-u był bardzo ważny dla Polaków. Z sukcesów Biało-Czerwonych cieszyli się dosłownie wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Sport w PRL-u wykorzystywany był także przez ówczesne władze ludowe do celów propagandowych.

Sportowcy w czasach PRL-u. Najlepsi polscy sportowcy

Sport w PRL-u to pasmo wielu sukcesów m.in. na Igrzyskach Olimpijskich osiąganych przez takich sportowców, jak Irena Szewińska, Jerzy Kulej czy Władysław Kozakiewicz. To także wielkie sukcesy osiągane na Igrzyskach Olimpijskich czy mistrzostwach świata przez reprezentacje siatkarzy czy piłkarzy nożnych. Jak dobrze pamiętasz te osiągnięcia?

Sport w PRL-u. Pamiętasz te sukcesy polskich sportowców? QUIZ

PRL to okres w Polsce pomiędzy 1945, a 1989 rokiem. W tym czasie zaszło wiele przemian społecznych i politycznych w naszym kraju. Starsze osoby wspominają brak towarów w sklepach czy cenzurę w mediach. W tym czasie polscy sportowcy osiągnęli wiele sukcesów. Pamiętasz je wszystkie? Sprawdź się w naszym quizie.

Sport w PRL-u. Pamiętasz te sukcesy polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Irena Szewińska to zdecydowanie najlepszy polski sportowiec w okresie PRL-u. Ile zdobyła medali na Igrzyskach Olimpijskich?

22 lipca obchodzone było największe święto państwowe w czasach PRL. Zobaczcie to na archiwalnych zdjęciach.

Groby SEKSBOMB PRLu Ich kariery ZNISZCZYŁ alkohol i depresja l Niezapomniani
Listen on Spreaker.