Zygmunt Chajzer

i

Autor: AKPA Zygmunt Chajzer poprowadzi program "Ryzykanci"

Quiz

Te teleturnieje to były hity! Kto je prowadził?

Teleturnieje od bardzo wielu lat są nieodzownym elementem telewizji. Bardzo wielu z nas w czasach dzieciństwa, ale i jako dorośli chciało wystąpić w jednym z popularnych polskich teleturniejów. Niezależnie, czy to było Koło Fortuny, Gra w Ciemno, czy Milionerzy. Każdy z nich także kojarzy się z konkretnym prowadzącym. Pamiętacie kto prowadził kultowe polskie teleturnieje?

Kultowe polskie teleturnieje

Bez wątpienia królową polskich teleturniejów była "Wielka Gra" emitowana na antenach Telewizji Polskiej w latach 1962-2006. Mało kto wie, że nie miał on przez cały okres emisji jednej prowadzącej. Przed 1975 rokiem program prowadzili: Ryszard Serafinowicz, Joanna Rostocka i Janusz Budzyński.

Wielu prowadzących jednego teleturnieju

Nie tylko Wielka gra, tak długo emitowana miała przez cały swój czas emisji wielu prowadzących. Rekordzistą w tej materii jest Koło fortuny, które emitowane z przerwami od 1992 roku miało aż 8 prowadzących! Poza tymi kultowymi, byli nimi także: Jerzy Bończak, Andrzej Kopiczyński, Paweł Wawrzecki, czy Stanisław Mikulski. Idź na całość, czy Rosyjska Ruletka mieli na przykład 2 prowadzących. W przypadku pierwszego byli to: Zygmunt Chajzer i Krzysztof Tyniec, a w przypadku drugiego Henryk Talar i Krzysztof Ibisz.

Krzysztof Ibisz - ikona polskiego teleturnieju

Choć jego teleturnieje nie utrzymywały się na antenach różnych stacji dłużej, niż trzy lata, nie ma nikogo w Polsce, kto prowadziłby tyle formatów i to w każdej głównej polskiej stacji telewizyjnej. Zaczynał od Czaru Par w TVP1, by następnie w TVN poprowadzić teleturnieje: Wszystko, albo nic oraz Gorączka złota. Po przejściu do Polsatu i prowadzeniu wielu kultowych teleturniejów, jak Rosyjska Ruletka, czy Gra w Ciemno w ostatnich latach prowadził teleturnieje Joker i Łowcy nagród na antenie telewizji Super Polsat.

Jakie jeszcze teleturnieje prowadził, lub nie Krzysztof Ibisz, oraz inni prezenterzy? Sprawdź się w naszym quizie!

QUIZ: Czy pamiętasz kto prowadził najpopularniejsze polskie teleturnieje?

Pytanie 1 z 10
Kto przez ostatnie lata emisji prowadził teleturniej "Wielka Gra"?

Jak w ostatnich latach zmieniał się Krzysztof Ibisz?

Zygmunt Chajzer maskotki Zonka strzeże jak oka w głowie!