W konkursie startowało 76 zespołów z 16 krajów z całego świata.
Jest to najbardziej prestiżowy konkurs na świecie tego typu. To konkurs "Spaceport America Cup". Zadaniem konkursowym jest konstrukcja rakiety. Rakieta musi być jak najbardziej optymalna. Są to rakiety sondażowe. Startowaliśmy w najbardziej zaawansowanej kategorii i muszę przyznać, że zajęliśmy w niej pierwsze miejsce.
Mówi Przewodniczący Koła Naukowego PUT Rocketlab Paweł Janusiak. Oprócz wygrania swojej kategorii studenci politechniki otrzymali najbardziej prestiżowe dla inżynierów wyróżnienie.
Szczęśliwi jesteśmy z pierwszego miejsca w "Technical excellence", czyli wyróżnieniu za doskonałość techniczną. To znaczy, że byliśmy nie tylko lepsi od studentów z naszej kategorii, mimo że była najbardziej zaawansowana technicznie, ale nasz projekt pod względem technicznym był lepszy od wszystkich 76 teamów, które brały udział w tym konkursie.
Rakieta może wzbić się w powietrze na wysokość 10 metrów osiągając prędkość blisko dwóch tysięcy kilometrów na godzinę, po czym w kontrolowany sposób powraca na ziemię. Premierowy lot prawdopodobniej odbędzie się jesienią.