Robert Lewandowski z hat-trickiem dla FC Barcelony

Autor: PAP/EPA/L. RICO Robert Lewandowski w rekordowym tempie strzelił hat-tricka dla Barcelony

Piłka nożna

Robert Lewandowski z nieprawdopodobnym wyczynem w Barcelonie! Pobił blisko stuletni rekord!

Robert Lewandowski jest bez wątpienia najwybitniejszym polskim piłkarzem w historii. Mimo gorszego poprzedniego sezonu, nie zatrzymuje się i będąc liderem strzelców w La Lidze, pobił w dodatku ponad 90-letni rekord FC Barcelony. Przypomina to czasy innego rekordu Polaka dla Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski z rekordowym hat-trickiem w La Liga!

Robert Lewandowski mimo swoich 36 lat się nie zatrzymuje. Po gorszym ubiegłym sezonie, znów jest liderem listy strzelców hiszpańskiej La Liga, z dziesięcioma bramkami na koncie dla FC Barcelony. Trzy z nich wpadły w niedzielnym meczu, 6 października z drużyną Deportivo Alaves. Bramki Lewego wpadły w 7, 22 i 32. minucie. Kibice dumy Katalonii musieli czekać na ten rekord aż 92 lata!

Kolejny hat-trick dla Lewandowskiego!

To już osiemnasty hat-trick Roberta Lewandowskiego w rozgrywkach klubowych, w tym drugi w Barcelonie. Dotąd zdobył także 3 gole 14 razy w Bayernie Monachium i 2 razy w Borussii Dortmund. To także dopiero drugi taki hat-trick w La Lidze na stadionie Alaves. Pierwszy taki miał miejsce w 1932 roku, gdy klub z Katalonii tego dokonał. Dokonało się to nogami Francisco "Paco" Samitiera, legendy Barcelony. To bardzo dobry prognostyk dla Roberta Lewandowskiego, jak i całej FC Barcelony, gdyż już za mniej niż 3 tygodnie, 26 października kolejna odsłona El Clasico. Być może już wtedy we wyjściowym składzie prócz Roberta Lewandowskiego zobaczymy innego utytułowanego Polaka. Na bramce być może stanie Wojciech Szczęsny.

To nie pierwszy rekord Polaka w klubach piłkarskich!

Niedawno minęło 9 lat od nieprawdopodobnego rekordu, jakiego dokonał Robert Lewandowski w meczu jego Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg. Podopieczni Pepa Guardioli po pierwszej połowie sensacyjnie przegrywali 0:1. Jednak w drugiej, w której pojawił się na boisku Polak, od 51. minuty rozpoczął się rekordowy, dziewięciominutowy koncert Roberta Lewandowskiego, który strzelił w 51, 52, 55, 57 i 60. minucie pięć bramek. Wszystko w dokładnie 539 sekund. Pobił tym samym cztery rekordy Guinnessa. Był to najszybszy hat-trick (3 minuty 22 sekundy), cztery gole (5 minut 42 sekundy) oraz 5 bramek (8 minut 59 sekund), a także najwięcej bramek zdobytych w roli zmiennika w niemieckiej Bundeslidze. Do dzisiaj utrzymały się trzy rekordy. Najszybszym hat-trickiem może pochwalić się dzisiaj Sadio Mane, który pobił rekord Polaka w angielskiej Premier League o 26 sekund.

Zobaczcie memy z Robertem Lewandowskim po Mundialu 2022!