KRADZIEŻ

Rozpoznajesz te przedmioty? Sprawdź, czy nie należą do Ciebie. Policja publikuje zdjęcia skradzionych rzeczy

2024-01-20 12:32

Bransoletki, kolczyki, a nawet okulary i medal - to rzeczy zabepieczone z kradzieży, do której doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku w Suchym lesie (wielkopolska). Poznańscy policjanci publikują zdjęcia przedmiotów i szukają ich właścicieli.

Kradzież i włamanie pod Poznaniem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia policjanci z Suchego Lasu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pojazdu, zaparkowanego na terenie m. Golęczewo. W niedługim czasie zaczęły napływać kolejne, podobne zgłoszenia.

Okazało się, że ci sami sprawcy w ciągu jednej nocy, dokonali włamań i uszkodzeń łącznie do pięciu pojazdów. Z wnętrza tych aut, zginęły wówczas wartościowe rzeczy - informuje podkomisarz Marta Mróz z poznańskiej policji.

Funkcjonariuszom udało się wytypować i zatrzymać sprawcę kradzieży - okazał się nim 25-letni mężczyzna, który usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących włamań do samochodów oraz kradzieży i trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego 25-latka, funkcjonariusze znaleźli wartościowe przedmioty, w tym biżuterię oraz sprzęt elektroniczny.

W toku postępowania policjanci ustalili już część osób pokrzywdzonych. Okazało się, że są oni z województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Pozostali właściciele wciąż są poszukiwani.

Rozpoznajesz swoje rzeczy? Skontaktuj się z policją

Mundurowi udostępnili zdjęcia skradzionych przedmiotów. Jeżeli rozpoznajesz wśród nich, te które mogą należeć do ciebie skontaktuj się z Komisariatem Policji w Suchym Lesie pod numerem 47 77130 10, 698 084 696 lub jednostką Policji na terenie której dokonałeś zgłoszenia przestępstwa.

Sonda
Rozpoznajesz jakiś przedmiot z listy udostępnionej przez policję?
Kraków. Udawali policjantów, żeby włamać się do domu. Są powiązani z kibolami