Koronawirus: Nowe ograniczenia, zakazy, obostrzenia, restrykcje

i

Autor: pixabay.com Koronawirus: Nowe ograniczenia, zakazy, obostrzenia, restrykcje

Rząd przedłuża obostrzenia! Galerie handlowe nadal będą zamknięte! Granice też!

2020-04-09 13:45

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawił informacje dotyczące przedłużenia obowiązujących ograniczeń. Przeczytajcie więcej na stronie ESKI Poznań.

Rząd stopniowo wprowadzał nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ograniczenia miały obowiązywać do 10 kwietnia, ale Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że obostrzenia zostaną przedłużone.

Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi, ponieważ one działają dobrze. Do 19 kwietnia przedłużamy galerii handlowych, kin, teatrów i zakładów fryzjerskich, kosmentycznych. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i kościołach. Natomiast do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruch kolejowy międzynarodowy. Podtrzymujemy również zamknięcie granic, kontrole sanitarne na granicach i kwarantanny

powiedział Morawiecki.

Organizacja imprez masowych niemożliwa jest do odwołania. Po świętach natomiast ma zostać przedstawiony plan do „nowej rzeczywistości gospodarczej”. Został on opracowany przez polityków we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin.

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?

ZOBACZ TAKŻE:

Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line