Sensacja w Rzeszowie. Lech Poznań przegrywa z Resovia i odpada z Pucharu Polski!

2024-09-26 19:12

Prawdziwa sensacja w Rzeszowie. Liderujący w tabeli polskiej Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań przegrali w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski z Resovią 0:1. W ostatnich latach te rozgrywki nie służą Kolejorzowi. Ostatni triumf zanotowali w 2009 roku. Na kolejną szansę kibice zespołu ze Stolicy Wielkopolski będą musieli poczekać kolejny rok.

Słaba pierwsza połowa zdecydowała o losach spotkania

Trener Niels Frederiksen postanowił dać odpocząć kilku kluczowym piłkarzom. Na ławce spotkanie rozpoczęli Joel Pereira, Afonso Sousa, Radosław Murawski czy Michał Gurgul. Jak się jednak okazało wyjazd na Podkarpacie nie był spacerkiem. Resovia od początku bardzo mocno postawiła się piłkarzom Kolejorza. Czego efektem była piękna bramka, zdobyta w 16 minucie przez Maksymiliana Hebela. Do końca pierwszej połowy piłkarze ze Stolicy Wielkopolski nie mogli znaleźć sposób na pokonanie niegdyś uznanego ligowego bramkarza Michała Gliwy.

Lech naciskał przez całą drugą połowę. Był jednak nieskuteczny i odpadł z rozgrywek

Trener Niels Frederiksen bardzo szybko zareagował na boiskowe wydarzenia. Kolejorzowi brakowało jakości w środku pola, więc na murawie pojawił się jeden z liderów drugiej linii Radosław Murawski. Fatalnie na boku obrony wyglądał również Ian Hoffmann, którego zastąpił inny z filarów zespołu Joel Pereira. Z biegiem połowy na murawie pojawiali się inni ważni zawodnicy jak Sousa, Gurgul, czy nowa twarz Kolejorza Walemark. Lech stwarzał bardzo dużo sytuacji, w pewnym momencie wpychając cały zespół Resovii do swojej szesnastki. Dużym ułatwieniem było to, że zespół z Podkarpacia mecz kończył w dziewiątkę. W 81 czerwoną kartkę otrzymał Adamski, a w doliczonym czasie gry Pavlas, jednak również to nie pomogło. Kolejorz był nieskuteczny i już na etapie 1/32 finału pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Pełne skupienie na lidze

Piłkarze Kolejorza rywalizują już tylko w rozgrywkach ligowych. W tych radzą sobie rewelacyjnie. Podopieczni Nielsa Frederiksena liderują tabeli polskiej Ekstraklasy, z trzema punktami przewagi nad drugą Cracovią. Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę (29.09), o godzinie 14:45. Lecha czeka kolejny wyjazd, tym razem do Kielc, gdzie zespół ze Stolicy Wielkopolski zmierzy się z Koroną.