Nie żyje Natalia

i

Autor: Polica Poznań/canva

Policja

Śmierć 39-letniej Natalii. W czwartek znane będą wyniki sekcji zwłok. Mąż kobiety usłyszy zarzuty?

2024-06-20 11:39

W środę 19 czerwca, funkcjonariusze przekazali informację o znalezionych zwłokach poszukiwanej kobiety. Mąż Natalii został zatrzymany. Policjanci ze Swarzędza złożyli wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

W środę rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że funkcjonariusze ze specjalnej grupy zajmującej się poszukiwaniem 39-latki znaleźli zwłoki kobiety. Jak się okazało, mąż kobiety został zatrzymany. - Poznańska prokuratura jeszcze dziś ma postawić zarzut zabójstwa lub nieumyślnego spowodowania śmierci Adamowi R. - dowiedziała się nieoficjalnie Interia.

Mąż zaginionej został zatrzymany. Usłyszy zarzuty?

Natalia była poszukiwana od piątku 14 czerwca. Przełom w sprawie nastąpił cztery dni później. W środę policjanci poinformowali o znalezionych zwłokach kobiety.

Policjanci odkryli ciało w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. W związku z tą sytuacją, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu funkcjonariusze zatrzymali męża zaginionej. Będzie on pozostawał w dyspozycji prokuratorów współpracujących z naszymi policjantami - podał Borowiak.

Policjanci złożyli wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci

Jeszcze we wtorek, w trakcie poszukiwań kobiety, Borowiak informował, że policjanci ze Swarzędza złożyli wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Wyjaśnił, że jest to standardowa procedura.

Jednak dzisiaj nieoficjalnie mówi się, że poznańska prokuratura ma postawić Adamowi R. zarzut zabójstwa lub nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Podejrzewamy, że nie mówił on nam prawdy. A jesteśmy przekonani, że ma wiedzę dotyczącą zarówno zaginięcia jego żony, jak i jej śmierci - powiedział w środę mł. Insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, cytuje Ineria.

W czwartek znane będą wyniki sekcji zwłok

- Czekam na informację o wynikach sekcji zwłok i o dalszych działaniach prokuratury. Dzisiaj o 14:00 będę miał pełne informacje na temat tej sprawy, najnowsze ustalenia i decyzję prokuratury - powiedział nam prok. Łukasz Wawrzyniak.

Wypadek w gminie Międzychód: Auto uderzyło w barierę i budynek:

Zaginiona dziewczyna została zamordowana