Świąteczna ciężarówka Coca-Coli odwiedzi kilka polskich miast. Gdzie będzie można ją spotkać?

i

Autor: Flickr

Święta 2023

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli przyjedzie do Wielkopolski! Nie będzie to Poznań!

2023-11-07 12:20

W grudniu 2023 roku, zgodnie z tradycją, w trasę po Polsce rusza świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Tym razem odwiedzi ona pięć polskich miast. Na jej trasie znalazło się także miasto z Wielkopolski! Jednak co ciekawe, w 2023 roku czerwona ciężarówka nie zawita do Poznania. Gdzie więc ją będziemy mogli zobaczyć?

Świąteczna ciężarówka coca-coli. Skąd wziął się ten zwyczaj?

Jak co roku, na początku grudnia, kultowa ciężarówka Coca-Cola rusza w trasę po Polsce. Charakterystyczny czerwony pojazd to niewątpliwie jeden ze świątecznych symboli. Przypomnijmy, że, po raz pierwszy, sznur czerwonych, podświetlonych ciężarówek z logo Coca-Coli pojawił się w 1995 roku w reklamie, która przeszła do historii. 

Po takim sukcesie postanowiono zorganizować prawdziwą trasę, która najpierw objęła Stany Zjednoczone, a później doczekały się jej także kraje Starego Kontynentu, w tym Polska. Wiadomo już, że w 2023 roku ciężarówka odwiedzi pięć polskich miast. 

Ciężarówka coca-coli w trasie: kiedy odwiedzi Wielkopolskę?

W tym roku na trasie ciężarówki znajdzie się mniej miast niż miało to miejsce w 2022 roku. Na oficjalnej stronie internetowej Coca-Coli pojawiła się już rozpiska. Tak prezentuje się tegoroczna trasa:

  • 2 grudnia – Słupsk,
  • 9 grudnia – Gniezno,
  • 16 grudnia – Lublin,
  • 20 grudnia – miasto wybrane w wyniku głosowania,
  • 22 grudnia – Warszawa.

Jak wynika z planu w tym roku ciężarówka coca-coli nie przyjedzie do Poznania. Będzie ją jednak można zobaczyć w Gnieźnie. Przypomnijmy, iż w 2022 roku ciężarówka coca-coli odwiedziła aż 9 miast, w tym Poznań i Ostrów Wielkopolski.

Głosowanie na dodatkowe miasto na trasie Coca Cola 2023 w Coca-Cola App

Piąte miasto które odwiedzi ciężarówka coca-coli wybiorą internauci w specjalnym głosowaniu. Jak na razie nie wiadomo jakie miasta wezmą udział w konkursie w tym roku. Więcej informacji ma być znanych już niebawem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

W 2022 roku ciężarówka coca-coli odwiedziła Poznań. Jak wyglądało to wydarzenie? Zapraszamy do naszej galerii!