Świąteczne ozdoby są już montowane! W tym roku nie będzie rozświetlenia choinki, drzewko zmieni lokalizację

2020-11-20 17:17 OS
Świąteczne iluminacje w Poznaniu
Autor: OS

Mimo epidemii i pustek na ulicach, miasto nie zrezygnuje z bożonarodzeniowych dekoracji w tym roku. Pierwsze świąteczne iluminacje są już montowane. Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Świąteczne oświetlenie jest montowane etapami między innymi na Chwaliszewie, uliczkach wokół Starego Rynku czy na rondzie Kaponiera. Iluminacje rozbłysną w Mikołajki.

Te święta będą inne niż wszystkie, ale nie powinniśmy z nich rezygnować. Zarzucano nam wielokrotnie, że na iluminacje w stosunku do innych miast wydajemy znacznie mniej. W związku z tym uznaliśmy, że ozdobimy miasto. Wydamy na to około pół miliona złotych w całym sezonie - mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

W tym roku zielone drzewko stanie wyjątkowo nie przy wejściu do ratusza, a przy Odwachu. Tam też pojawi się bożonarodzeniowa szopka. Powodem świątecznej "przeprowadzki" są prace archeologiczne, prowadzone na głównej płycie miasta.

Wstępnie nie planujemy rozświetlenia choinki. Drzewko będzie sztuczne. Nie będzie nowych dekoracji, wykorzystamy te, które już mamy. Uważam, że nie powinniśmy z tych świąt rezygnować. To też ma znaczenie psychologiczne, zwłaszcza dla dzieci. Nie odbierajmy, szczególnie tym najmłodszym, tego przedświątecznego i świątecznego czasu.

W tym roku Świąteczny Jarmark i Festiwal Rzeźby Lodowej na Starym Rynku oraz Betlejem Poznańskie na placu Wolności zostały odwołane z powodu epidemii.