Tak będzie wyglądała wyremontowana Arena w środku! [WIZUALIZACJE]

2020-03-02 13:58

Międzynarodowe Targi Poznańskie, które zarządzają Areną opublikowały właśnie wizualizacje. Widać na nich jak zmienią się wnętrza hali po remoncie.

W środku zastosowano kolorystykę od szarości, poprzez odcienie grafitu aż do czerni. Wewnątrz Areny ważne będzie oddziaływanie światła scenicznego, które w trakcie koncertów będzie modelowane.

W architekturze obiektu postawiliśmy na minimalizm. Ludzie, którzy wezmą udział w wydarzeniach organizowanych w Arenie, będą wypełnieniem tej przestrzeni, to oni mają tworzyć koloryt miejsca. Dodatkowym istotnym elementem będzie umiejętne operowanie światłem i akcentami oświetlenia. System komunikacji wizualnej oraz zastosowanie prostych schematów pomoże odnaleźć się widzom w Arenie

mówi Karol Fiedor, architekt i prezes biura projektowego CDF Architekci. Jak ma wyglądać Arena po remoncie? Zobaczcie!

Poniżej prezentujemy Wam oficjalny opis, poszczególnych miejsc, które mają zostać zmodernizowane. Brzmi naprawdę konkretnie:

Wejście do Areny od strony Placu Olimpijskiego zostanie obniżone w stosunku do obecnego. Zyska formę amfiteatru, który następnie poprzez lobby zaprowadzi uczestników wydarzeń na kondygnację „- 1”. Przestrzeń wyposażona w food courty będzie miejscem spotkań przed imprezami. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie otwarty na co dzień, nawet jeśli w Arenie nie będą się odbywać żadne wydarzenie. W ten sposób miasto otrzyma przestrzeń dla street artu, mniejszych eventów kulturalnych czy spotkań osób wypoczywających w parku.

Poziom „-1” to powierzchnia tworzona od nowa. Wnętrze kondygnacji, podobnie jak cały obiekt zostanie utrzymane w minimalistycznym stylu, m.in. poprzez połączenie betonu z kamieniami. We wnętrzach zastosowana zostanie również stal oraz stal szczotkowana, która wprowadzi dodatkowe efekty odbitego światła. Podziemne wnętrza, gdzie znajdują się m.in. sale konferencyjne, zostaną doświetlone naturalnym światłem poprzez atria.

Poziom „0” będzie swoistym hallem zamkniętym w okrąg, który umożliwi obejście Areny w środku. Przy obecnym rozwiązaniu foyer zbudowanego na planie podkowy jest to niemożliwe. Delikatne przeszklenie korytarzy dla osób znajdujących się w środku sprawi wrażenie, że obserwator znajduje się na zewnątrz. Z kolei osoby oczekujące na wejście, stojąc przy szklanych taflach, odniosą wrażenie, że znajdują się wewnątrz hallu.

Wewnątrz hali, pod kopułą dachu zostanie zamontowana konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej gwarantujących odpowiedni poziom obsługi multimedialnej wszystkich widowisk. Na konstrukcji zostaną również zamontowane panele akustyczne w kolorze grafitowym. Urządzenia na kratownicy utworzą swoistą pajęczynę świetlną od poziomu podłogi, aż po duże telebimy znajdujące się pod kopułą Areny.

Wnętrze obiektu zostanie całkowicie przebudowane. Poziom podłogi ulegnie obniżeniu o 6 m. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Wielopoziomowe mobilne trybuny zostaną usytuowane równolegle do boiska, ich konstrukcja umożliwi szybkie złożenie część miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu. Nawet do 9 tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniach, które zostaną organizowane w nowym obiekcie.

Po meczu Jagiellonia - Lech