Na drogach

Te miasta dla kierowców są koszmarem. Oto najbardziej zakorkowane miejsca na świecie!

2024-05-31 14:16

Firma TomTom przedstawiła najnowsze zestawienie najbardziej zakorkowanych miast na świecie za rok 2023. Problem korków na ulicach dotyka także Polski i to w znacznym stopniu. Chociaż w czołowej dziesiątce nie znajdziemy polskich miast, korki u nas są naprawdę spore. Jednak w wielu miejscach jest znacznie gorzej. Jakie są więc najbardziej zakorkowane miasta na świecie?

Firma TomTom, która jest największym na świecie dostawcą oprogramowania do fabrycznie montowanych nawigacji w samochodach, opublikowała nowy raport dotyczący korków w miastach na świecie. Jak deklaruje, dane w nim wykorzystane pochodzą z 551 miliardów kilometrów pokonanych tras i zostały zebrane przez ponad 600 milionów użytkowników. W tym roku raport dotyczący korków w miastach ukazał się już po raz 13. TomTom Traffic Index prezentuje dane pochodzące z 387 miast w 55 krajach świata.

Oto najbardziej zakorkowane miasta na świecie! Jesteście zdziwieni?

Jakie miasta są najbardziej zakorkowanymi na świecie? Sprawdźcie to w naszej galerii! Warto jednak pamiętać, iż w przygotowanym zestawieniu pod uwagę wzięto tylko 55 państwa. Jak jednak wygląda sytuacja polskich miast na tle reszty świata. Najwyżej w tej klasyfikacji znajduje się Wrocław, który według rankingu jest na 21. miejscu na świecie. Łódź jest 39, Kraków 51, Warszawa 75, Bydgoszcz 87, natomiast Poznań 105.

Jak można zaradzić problemowi? Istnieje rozwiązanie?

Jak można przeciwdziałać problemowi zakorkowania w miastach? Jednym z rozwiązań jest inwestycja w rozwój efektywnego transportu publicznego, co może skłonić mieszkańców do rezygnacji z samochodów na rzecz bardziej ekologicznych środków transportu. Ponadto, modernizacja infrastruktury drogowej, promowanie środków transportu alternatywnego (rowery, hulajnogi elektryczne), a także implementacja inteligentnych systemów zarządzania ruchem mogą przyczynić się do złagodzenia problemu korków.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!