Miasteczko dyniowe w Śremie

i

Autor: Michał Krasoń Miasteczko dyniowe w Śremie

Atrakcje

Tłumy w Dyniowym Miasteczku w Śremie

2023-09-26 13:16

Chcecie poczuć trochę jesiennego klimatu albo szukacie idealnego miejsca na sesję zdjęciową? W Śremie powstało dyniowe miasteczko. Przy jego budowie przez kilka dni pracowało kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli śremskiej szkoły. Teraz atrakcje odwiedzają tłumy.

Ponad 10 ton dyń, prawie 200 skrzynek po jabłkach i kilkaset kostek słomy wszystko to zostało wykorzystane do budowy dyniowego miasteczka przy szkole podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. Pomysł na jego zbudowanie powstał w pandemii i jest kontynuowany od 4 lat.

- Producenci dyni zostawali z towarem, którego nie mogli sprzedać i wówczas wpadliśmy na pomysł, żeby go zaaranżować, żeby zaprosić mieszkańców Śremu do wędrówki po odczarowanie tego owocu, jakim jest dynia. Okazało się, że spotkało się to z bardzo dużym zainteresowaniem-powiedział nam Jakub Tylman, pomysłodawca miasteczka.

Do Śremu w poszukiwaniu jesiennego klimatu przyjeżdżają już wycieczki z całego kraju.

- Wstęp jest tutaj bezpłatny, więc każdy może sobie pozwolić, żeby tutaj wejść, zrobić sobie zdjęcie, obejrzeć, zobaczyć dynie, więc naprawdę przestrzeń jest dla wszystkich. Widzimy, że z przestrzeni korzystają zarówno młodzi, starsi na przykład domy seniora. Jest tu cały przekrój osób. - dodał Jakub Tylman.

Miasteczko będzie czynne codziennie do piątku 28 października, później każdy będzie mógł przyjść i zabrać dynie ze sobą.